Rolety czy zasłony?

Mieszkając na parterze, albo mając w bliskim sąsiedztwie okna innego mieszkania warto zastanowić się nad czymś co zasłoni nasze okno. Wybór nie jest łatwy, ponieważ ważnych jest wiele czynników, między innymi cena, system montowania i oczywiście estetyka.shutterstock_400987675

Tradycyjne zasłony

Wyjściem najbardziej klasycznym są materiałowe zasłony. Z pewnością znajdą największe uznanie wśród osób, które cenią sobie ozdobny styl aranżacji mieszkania. Do wyboru mamy zarówno ciężkie kotary z atłasowego materiału w teatralnym stylu jak i lekkie, nieco prześwitujące zasłonki z grubszego szyfonu. Paleta kolorystyczna jest tak bogata, że nie będzie większych problemów z wyborem. Minusem jest utrzymywanie zasłon w czystości. Dość mocno przyciągają kurz, co wymaga systematycznego prania (w pralce lub w pralni chemicznej) i upinania na karniszu.

shutterstock_452393092Rolety wewnętrzne

Coraz częstszym wyborem Polaków są rolety wewnętrzne. Swoich zwolenników zyskują głównie dzięki wygodzie użytkowania. Łatwo zachować je w czystości – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Producenci oferują tak dużą paletę kolorystyczną tkanin, że łatwo można dopasować odpowiednią barwę do pomieszczenia. Jedynym czynnikiem jaki może zaważyć na wyborze tego rozwiązania jest montaż. Na szczęście w tej dziedzinie są specjaliści, którzy wyręczą nas w tej czynności. Rolety dostępne są także na okna o nietypowych wymiarach. Przed zakupem najlepiej skonsultować się z firmą, która takie rolety wykonuje i zajmuje się montażem: http://www.salon.makra-met.com.pl/.

Opublikowany w Dom

5 myśli na temat “Rolety czy zasłony?

  1. Myślę, że w dzisiejszych czasach rolety są bardziej popularne niż zasłony. Pamiętam, że moja babcia miała zasłony. Były efektowne ale w tych czasach już sobie ich nie wyobrażam.

  2. A mi nadal bardzo podobają się zasłony. Uważam, że są one ponadczasowe. Jestem w trakcie remontu salonu i już wiem, że będę miała u siebie w domu właśnie zasłony.

Dodaj komentarz