Kariera

Praca w domu

• Bookmarks: 9 • Comments: 4


Wielu ludzi uważa, że kobieta prowadząca dom i wychowująca dzieci powinna być wdzięczna losowi, bo nie musi nic robić. Jest to jednak niesprawiedliwe myślenie.W dzisiejszych czasach sytuacja materialna zmusza kobiety do jednoczesnej pracy i prowadzenia domu. Każdy z nas widział ile energii, czasu i sił wkłada mama w wychowanie i codzienne obowiązki. Aby temu podołać trzeba być niesamowicie dobrze zorganizowanym i zdeterminowanym. Na koniec dnia jedyną myślą jest to, żeby po prostu zasnąć.

Mężczyzna z reguły ma łatwiej — wstaje do pracy, porozmawia ze znajomymi, nie bardzo interesują go codzienne obowiązki, ma od tego przecież kobietę. Gdyby postawić mężczyznę na tym samym miejscu, miałby duży problem z odnalezieniem się w tej sytuacji i na dłuższą metę niejeden by sobie z tym nie poradził. Gdy dochodzą do tego wszystkiego dorastające dzieci, prowadzenie domu staje się jeszcze trudniejszym zadaniem. Pomoc w odrabianiu lekcji, walka z codziennymi trudnościami — to wszystko kosztuje mnóstwo energii i czasu. Optymalnym rozwiązaniem jest dzielenie obowiązków przez partnerów, wtedy zawsze każdemu jest łatwiej, niż gdyby zostawić osobę ze wszystkimi obowiązkami. Niestety nie zawsze jest to możliwe, z różnych względów, czy to zawodowych, czy to tradycyjnych relacji.

Niektórzy uważają, że praca w domu, to nie praca, jest to jednak nieprawda. Każdej kobiecie należy się szacunek, bo wykonują czasem niewdzięczną pracę, jednak robią to wszystko, aby być dumnym ze swojej rodziny. I tego należy wszystkim życzyć.

comments icon4 comments
4 notes
3 views
bookmark icon

4 thoughts on “Praca w domu

    Write a comment...

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Oldest
    Newest
    Most Upvoted