Dodatkowe, nieprzewidziane wydatki sprawiają, że chętnie sięgamy po pożyczki gotówkowe. Z czasem, dzięki wyrzeczeniom, udaje nam się je spłacić – do momentu, gdy pojawia się kolejna nieprzyjemna niespodzianka. Zamiast siedzieć i w stresie podliczać swoje miesięczne wydatki, podejmij pracę tymczasową! Przekonaj się, że dodatkowa praca to doskonały sposób na zmianę jakości życia!
Praca tymczasowa – jak dorobić do pensji?
Sposobów na dorobienie do pensji jest wiele. Zastanów się, jaką pracę najchętniej byś podjęła, a jakiej kategorycznie odmówisz. Dobrze przemyśl także, ile godzin tygodniowo jesteś w stanie pracować tak, by nie odbiło to się na Twoim zdrowiu i życiu rodzinnym.
Drugi etat może sprawdzić się przez krótki okres, np. miesiąc. Jeśli bardzo potrzebujesz większego zastrzyku gotówki, możesz podjąć takie wyzwanie. Jeśli jednak zależy Ci na podreperowaniu domowego budżetu lub odłożeniu oszczędności „na czarną godzinę”, rozłóż pracę na kilka miesięcy, poświęcając na nią nie więcej niż kilkanaście godzin w tygodniu.
Praca tymczasowa – jak szukać dodatkowej pracy?
Pracy tymczasowej możesz poszukać na portalach z ogłoszeniami o pracę. Znajdują się tam ogłoszenia zarówno na stanowiska specjalistyczne, jak i oferty dla pracowników bez doświadczenia, na pełen etat, na umowę zlecenie czy o dzieło. Najwięcej takich ogłoszeń znajdziesz w agencjach pracy tymczasowej – w jednym miejscu będziesz mógł porównać wiele ofert i wybrać taką, którą najbardziej Ci odpowiada.
Być może praca tymczasowa jest bliżej, niż myślisz. Czasami warto po prostu zapytać się szefa czy nie zalega ze zleceniami. Jeśli okaże się, że faktycznie w firmie są zaległości, możecie porozumieć się w sprawie nadgodzin lub dodatkowej umowy o dzieło.
Być może trzeba przeprowadzić dokładną inwentaryzację w sklepie? Uporządkować archiwum i dokumenty w biurze? A może szef odrzuca zlecenia, bo wie, że brakuje ludzi do pracy? Z pewnością chętniej zatrudni do dodatkowych zadań Ciebie niż obcą osobę.
Praca dodatkowa – cichy klient i audyty wybranych punktach sprzedaży
Cichy klient to osoba, która sprawdza jakość obsługi klienta. Wcielając się w rolę klienta sklepu, oddziału bankowego czy sieci salonów fryzjerskich, oceniasz za równo jakość wykonywanych usług, czystość, proklienckie nastawienie i inne wytyczne, wskazane w zleceniu.
Następnie przebieg wizyty opisujesz w ankiecie, którą dostajesz przed udaniem się na miejsce audytu. Niektóre zlecenia możesz wykonać przez telefon, co jest dodatkowym atutem. Po wykonaniu badania otrzymujesz wynagrodzenie i zwrot kosztów, jakie poniosłaś podczas przeprowadzania audytu. Praca cichego klienta to jedna z przyjemniejszych form dodatkowego zarobku. Aby odczuć większy zastrzyk gotówki, audyty trzeba przeprowadzać regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu. Ale jeśli szukasz sposobu na zarobienie niewielkiej kwoty, praca tajemniczego klienta na pewno przypadnie Ci do gustu!