Suplementy diety na dobre zagościły dziś w naszym codziennym życiu. Pomagają nam zachować wystarczająco wysoki poziom energii, poprawić koncentrację albo zwiększyć wytrzymałość na stres. Skład suplementów diety jest równie ważny, jak sposób i regularność ich przyjmowania. Przed pierwszą dawką należy upewnić się, że nie istnieją przeciwwskazania oraz dokładnie sprawdzić działanie wybranego suplementu. Jednym z najczęściej wybieranych mikroelementów jest dziś krzem. Jego różnorodne zastosowanie sprawia, że cieszy się on zainteresowaniem osób w różnym wieku. Nowoczesna forma tego suplementu diety – płynny krzem, dodatkowo ułatwia przyswajanie tego mikroelementu i zwiększa jego efektywność. Poznaj inne zalety przyjmowania płynnego krzemu i dowiedz się, kiedy warto włączyć go do swojej diety.
Płynny krzem – zastosowanie
Krzem jest pierwiastkiem o wyjątkowo różnorodnym zastosowaniu. Jego suplementacja zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w różnych obszarach organizmu, a także pozytywnie wpływa na stan włosów, skóry i paznokci. Wysoką zawartością krzemu zanotujemy m.in. w specjalistycznych preparatach wpływających na poprawę kondycji skóry. Krzem wpływa również na intensyfikację walki z trądzikiem i innymi problemami skórnymi, dotykającymi zarówno młodzież, jak i dorosłych.
Dostępność płynnego krzemu w aptekach i drogeriach dodatkowo wzmocniła efekt działania preparatu. Płynny krzem może być stosowany na przykład w celach leczenia i zapobiegania stanom zapalnym jamy ustnej. Produkt jest szczególnie polecany osobom borykającym się z nawracającymi infekcjami dziąseł oraz kłopotami z nieprzyjemnym zapachem z jamy ustnej.
Zalety wynikające z przyjmowania płynnego krzemu
Regularne i długotrwałe przyjmowanie krzemu pozwala zauważyć znaczącą poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. Co więcej, płynny krzem poprawia również stan krwawiących dotąd dziąseł i zmniejsza ryzyko występowania odleżyn. Z pro problemem tym szczególnie często mierzą się osoby stosujące na co dzień różnorodne protezy i aparaty ortodontyczne. Wykorzystanie płukanki z płynnym krzemem poprawia ich komfort codziennego życia i zmniejsza uczucie podrażnienia.
Poza tym, braki w suplementacji krzemu mogą w perspektywie czasu doprowadzić do zaawansowanych schorzeń kośćca i tkanek łącznych. Osteoporoza, rozmiękanie kości czy choroby zębów to tylko niektóre objawy niewystarczająco wysokiego poziomu krzemu w organizmie. Dzięki zastosowaniu płynnego krzemu możliwe staje się zwiększenie skuteczności kuracji. Warto również stosować preparaty dodatkowo wzbogacone o bor. Płynny krzem, występujący m.in. w formie płukanki dedykowanej jamie ustnej, to również znaczne ułatwienie w codziennym stosowaniu.
Suplementacja płynnego krzemu – najczęstsze przeciwwskazania
Podobnie, jak wszystkie mikroelementy, także krzem nie powinien być jednak stosowany w nadmiernych ilościach. Zbyt wysokie stężenie tego pierwiastka może bowiem doprowadzić do problemów z nerkami, wystąpienia neuropatii, a nawet schorzeń wątroby. Przed rozpoczęciem suplementacji płynnego krzemu lub innej, dowolnej formy tego mikroelementu, należy zatem skonsultować się z lekarzem, który zleci niezbędne badania i ustali najlepszą dawkę, która powinna być suplementowana przed pacjenta w określonej sytuacji.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Najlepsze Suplementy.