Olejowanie włosów

Olejowanie włosów

Łamliwe, kruche, przesuszone i po prostu brzydko wyglądające włosy to efekt używania kosmetyków do stylizacji, a także nieodpowiedniego obchodzenia się z urządzeniami do układania włosów, generującymi wysoką temperaturę. Na szczęście takich zniszczonych włosów nie trzeba koniecznie obcinać, ponieważ jeżeli zastosujemy specjalne olejki do włosów z bogatym składem, można je skutecznie, przynajmniej do pewnego stopnia, zregenerować.

Najważniejsze, by kupić prawdziwy czysty olej, a można to zrobić w sklepie z produktami naturalnymi. W sprzedaży mamy naprawdę duży wybór tego typu produktów, takich jak olejek arganowy, ze słodkich migdałów, jojoba czy jeszcze inny. Można również zastosować produkt typowo z kuchni, czyli olej kokosowy czy oliwę z oliwek, które są naturalnymi kosmetykami do wielu zastosowań. Do olejowania włosów również sprawdzą się bardzo dobrze. W jaki sposób przystąpić do tego rodzaju działań? Na suche lub lekko zmoczone włosy nakłada się olejek przynajmniej na pół godziny przed myciem. Niektóre panie robią to wieczorem, gdy następnego ranka myją włosy i tym samym olej  pozostaje na włosach przez całą noc. Taki proces trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w tygodniu, a jeżeli mamy mocno zniszczone włosy, nawet częściej. Później oleje zmywa się z głowy szamponami z substancją SLS, czyli dobrze oczyszczającymi. Można potem dodatkowo nałożyć lekką odżywkę. Prawdopodobnie włosy trzeba będzie umyć szamponem co najmniej 2 lub 3 razy, ponieważ po wysuszeniu mogą, być dalej tłuste, więc trzeba myć je dokładniej i dłużej.

2 myśli na temat “Olejowanie włosów

  1. Warto olejować włosy. Ja w ten sposób uratowałam moje włosy zniszczone po rozjaśnianiu. Możecie stosować olej kokosowy, arganowy czy musztardowy. Każdy z nich ma świetne właściwości nawilżające.


    http://imperator.biz/

Dodaj komentarz