Jesień to najlepszy czas na zabiegi kosmetyczne, poprawiające stan skóry, która latem narażona była na nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Mikrodermabrazja jest jednym z tych zabiegów, po które panie i panowie sięgają najczęściej. Mało inwazyjny, a zatem bezpieczny i jednocześnie skuteczny zabieg pozwala pozbyć się martwego naskórka, zaskórników, a nawet niewielkich zmarszczek. Czy wiesz, czym jest mikrodermabrazja i jakich efektów możesz spodziewać się po zabiegu?
Mikrodermabrazja – skuteczny mikropeeling
Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji. Do mikrodermabrazji diamentowej wykorzystywane są głowice z końcówką diamentową – najdrobniejsze ziarna sprawdzają się przy zabiegach w okolicach twarzy i dekoltu, z kolei końcówki z grubszymi ziarnami to innych partii ciała. Taki rodzaj mikrodermabrazji polecany jest przede wszystkim osobom ze cerą skłonną do podrażnień. Jednak najłagodniejsza dla skóry wrażliwej jest mikrodermabrazja tlenowa, którą wykonuje się za pomocą tlenu i soli fizjologicznej.
Mikrodermabrazja korundowa to zabieg, który wykonuje się u osób z cerą tłustą, szorstką i z zaskórnikami. Szorstka końcówka doskonale radzi sobie także z wągrami, bliznami i przebarwieniami, które najczęściej pojawiają się właśnie jesienią.
Mikrodermabrazja to zabieg, podczas którego ścierany jest martwy naskórek znacznie skuteczniej niż podczas tradycyjnego, domowego peelingu. Ścierana jest również wierzchnia warstwa skóry, oczywiście w sposób kontrolowany i równomierny. Dzięki temu komórki skóry są pobudzane, w związku z czym dochodzi do wzmożonych procesów regeneracyjnych. Odbudowują się włókna kolagenowe, sprawniej produkowana jest elastyna i kwas hialuronowy – w efekcie możemy cieszyć się odmłodzoną skórą.
Mikrodermabrazja – efekty zabiegu
Skóra po zabiegu mikrodermabrazji staje się bardziej elastyczna, gładsza. Zmniejszają się zmarszczki, przebarwienia i blizny, a te nieznaczne, które dopiero co się pojawiły, znikają. Efektem mikrodermabrazji jest również redukcja zaskórników, a nawet trądziku. Ponadto zabieg ten polecany jest na poszerzony pory. Skóra po mikrodermabrazji zyskuje zdrowego blasku, zmniejszają się oznaki zmęczenia i starzenia.
Jak przy każdym zabiegu istnieją przeciwwskazania do wykonania mikrodermabrazji. Należą do nich zakażenia skórne, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, cera naczynkowa i zmiany nowotworowe skóry. Po wykonanej mikrodermabrazji należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, dlatego zabieg powinno wykonywać się przede wszystkim jesienią i zimą.
Artykuł powstał we współpracy z kliniką medycyny estetycznej Jakubowska Esthetic.
1 thoughts on “Mikrodermabrazja – skuteczny sposób na zmęczoną skórę”