Nie ma potrzeby nikogo przekonywać, iż trzymanie psa na łańcuchu jest nie do przyjęcia. Pomijając fakt, że jest to zabronione stosowanymi przepisami, samo uwięzienie w skwarze lub na mrozie istoty, która darzy nas bezinteresowną miłością, nie mieści się w głowie. Jednak, co zrobić w sytuacji, kiedy nasz pupil okazuje zdenerwowanie np. w trakcie odwiedzin znajomych, odbioru nieczystości czy wizyty listonosza? W takiej sytuacji niezastąpione okaże się ogrodzenie dla psa.
- Kojec dla psa – przepisy
- Jak duży powinien być kojec dla psa?
- Czy dla drugiego psa trzeba budować dodatkowy kojec?
- Gdzie kupić tanie materiały na ogrodzenie dla psa?
Ogrodzenie dla psa – podstawa prawna
Przepisy stanowią, iż pies nie może być uwięziony ponad określony czas. Wyznaczają także normy dotyczące minimalnej wielkości kojca w odniesieniu do rozmiarów czworonoga.
Minimalna wielkość kojca w stosunku do wysokości psa:
- Do 50 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 9 m²
- Od 51 do 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 12 m²
- Ponad 65 cm w kłębie – kojec nie mniejszy niż 15 m²
Dodatkowy pies automatycznie zwiększa podane parametry o 4 m².
Tanie ogrodzenie dla psa
Oczywiście osoby mniej zamożne mają prawo obawiać się o stan domowego budżetu. Uspokajamy, Ogrodzenie dla psa nie musi być „apartamentem”. W końcu chodzi o lokum, z którego czworonóg będzie korzystał sporadycznie.
Przystępując do budowy kojca, dobrze jest zwrócić uwagę na ofertę producenta ogrodzeń. Omijając pośredników, można liczyć na spore oszczędności. Poza tym w ten sposób da się zaopatrzyć w jednym miejscu we wszystko, co niezbędne do budowy ogrodzenia dla psa. To znacząca oszczędność czasu i pieniędzy. A co najważniejsze, zyskujemy też wdzięczność naszego czworonożnego przyjaciela.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą STAL producent ogrodzeń – https://tanidrut.com/.
Fot. Shutterstock