Kończysz studia licencjackie, inżynierskie albo magisterskie? Zastanawiasz się, gdzie oprawić pracę dyplomową i jak wygląda taka oprawa? Pierwsze kroki skieruj na uczelnię. Promotor Twojej pracy dyplomowej podpowie, ile egzemplarzy i w jakiej oprawie trzeba złożyć w dziekanacie. Co jeszcze musisz wiedzieć o oprawianiu pracy dyplomowej?
Oprawa pracy dyplomowej – dlaczego jest tak ważna?
Bez względu na to, jaki stopień i kierunek studiów kończysz, seminarium dyplomowe odbywa się zawsze w trakcie ostatniego lub dwóch ostatnich semestrów nauki. Równolegle z zajęciami z promotorem pracy zbierasz i analizujesz materiały niezbędne do zgłębienia tematu licencjatu lub magisterki, a potem opisujesz to zagadnienie i ubarwiasz je grafikami, wykresami, zdjęciami itd.
Wiele lat nauki, a potem pisania pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej kończy się jej obroną przed promotorem i recenzentem pracy. Jak widzisz, zwieńczeniem Twojej edukacji jest przedłożenie pracy dyplomowej. Właśnie dlatego warto zadbać o zgodną z wymogami uczelni, trwałą i estetyczną oprawę pracy dyplomowej.
Jaka oprawa pracy dyplomowej będzie odpowiednia?
Szkoły wyższe zazwyczaj proszą swoich studentów o przygotowanie 3 egzemplarzy pracy dyplomowej. Dwa z nich (dla promotora i recenzenta) powinny mieć twardą oprawę, a jedno – miękką. Taka oprawa prac dyplomowych sprawi, że pracownikom naukowym łatwiej i przyjemniej będzie czytać Twoją pracę, a egzemplarz w cienkiej oprawie kanałowej nie zabierze wiele miejsca w archiwum uczelni. Jeśli zastanawiasz się, gdzie oprawić pracę dyplomową, to przede wszystkim zwracaj uwagę na różnorodność formatów i kolorów opraw.
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Copy-Flex Technika Biurowa.
Fot. Shutterstock