wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
michalina
Posty: 242
Rejestracja: 15 maja 2019, 1:15

wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Post autor: michalina »

jak sprawdzic i zintepretowac wyniki biocenozy? mialam robiona i dostalam wyniki ale totalnie sie na tym nie znam.. jakies rady?
Awatar użytkownika
paczula
Posty: 156
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:08

Re: wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Post autor: paczula »

Ja ostatnio jak szłam na takie badanie to na https://tantumrosa.pl/biocenoza-pochwy- ... a-wynikow/ czytałam o nim, przygotowaniu się interpretacji wyników itd, w sumie do wszystkiego się przygotowałam dzięki temu
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Post autor: Sara »

A skoro już o tym mowa, to czy któraś z Was miała kiedykolwiek zapalenie grzybicze pochwy? Jak sobie z tym poradziłyście? Stosowałyście jakieś leki doustnie czy może w postaci maści lub globulek? A może stosowałyście jakieś domowe sposoby?
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Post autor: ivona »

Ja bym radziła zrobić cytologię bo najważniejsza jest profilaktyka jeśli chodzi o raka szyjki macicy. U mnie zdarzały się infekcje a cytologia wyszła trochę nieprawidłowa, ginekolog powiedział że może to być zmiana wywołana zakażeniem wirusem HPV, wystraszyłam się bo myślałam że na to nie ma leków, a okazuje się że jest teraz taki żel Papilocare który sprawdza się w profilaktyce i wspomaganiu leczenia zmian śródnabłonkowych wywołanych przez wirusa HPV
iłka.a

Re: wyniki biocenozy a ich interpretacja?

Post autor: iłka.a »

Najlepiej jeśli takie wyniki zinterpretuje lekarz. Wtedy będzie mógł ocenić przyczynę problemu, ale też wdrożyć skuteczne leczenie. Czy jeśli przytrafia się nawracająca grzybica pochwy to może też trzeba byłoby jakieś dodatkowe badania zrobić. Właśnie moja siostra ma z tym problem.
ODPOWIEDZ