Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
Linda
Posty: 388
Rejestracja: 27 mar 2019, 12:59

Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: Linda »

Miałyście do czynienia z czymś takim?
Po co i kiedy wykonywana jest taka biopsja endometrium?
Tutaj https://www.gyncentrum.pl/biopsja-endometrium czytałam co nieco na ten temat.
Chętnie jednak dowiem się czegoś więcej.
Jest tam co prawda sporo przydatnych informacji, ale zależy mi na wiadomościach od osób, które miały to przeprowadzane.
Awatar użytkownika
debra
Posty: 178
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: debra »

takie badanie wykonuje się na pewno przy stwierdzonej endometriozie i zmianach naciekających. Nie wszędzie podejmują się operacji takich przypadków. moja koleżanka pół Polski zjeździła i dopiero w Warszawie znalazła ratunek, tu https://endometrioza.medicover.pl/. Sama biopsja nie jest niebezpieczna i jeśli lekarz zaleca takie badanie to nie należy się obawiać.
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: Juliaa »

Moja siostra póki co ma przepisane dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne, belarę. Ginekolog je trochę inaczej rozpisał niż jakby miała brać jako typowe zabezpieczenie. Jak na razie jest lepiej. Sama też czytałam, że często stosuje się właśnie tabletki anty na łagodzenie objawów endometriozy.
Awatar użytkownika
tormund93
Posty: 350
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:55

Re: Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: tormund93 »

Uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest udanie się do lekarza na konsultacje. Jeżeli nie chce Ci się czekać, to zachęcam Cię do sprawdzenia oferty lekarze bez kolejki. Znajdziesz tam wyszukiwarkę lekarzy, na przykład gdy ja szukałam okulista , to tam znalazłam najlepszych specjalistów. Sam zobacz jak to działa. Naprawdę prosty system, a zaskakuje :D.
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: ivona »

Słusznie Juliaa wspomina o tabletkach antykoncepcyjnych bo endometriozę można też leczyć farmakologicznie jeśli dolegliwości ie są duże i jest to opisane w tej http://antykoncepcjanamiare.pl/czy-tabl ... ometriozy/ publikacji dokładnie. Lekarz zwykle dobiera leki hormonalne, które mają na celu zmniejszenie produkcji estrogenów w organizmie kobiety. Zwykle stosuje się dwuskładnikowe pigułki antykoncepcyjne, które trzeba przyjmować, nie robiąc przerw między jednym a drugim opakowaniem tabletek.
Awatar użytkownika
adienka9
Posty: 240
Rejestracja: 02 paź 2019, 8:49

Re: Po co wykonywana jest biopsja endometrium?

Post autor: adienka9 »

Dokładnie tak, takie badanie jest konieczne przy endometriozie, sama miałam robioną biopsję endometrium w Szpitalu Mazovia u Pani dr Judyckiej. Od zawsze bolał mnie brzuch i strasznie się czułam podczas okresu, Pani Judycka od razu powiedziała, ze to może być endometrium przy moich objawach, teraz się leczę odpowiednio i juz po kilku miesiącach od leczenia, jest naprawdę lepiej. Czyje, że żyje.
ODPOWIEDZ