Jaka antykoncepcja?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
sampre
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2019, 12:39

Jaka antykoncepcja?

Post autor: sampre »

Dziewczyny, przychodzę z dość intymnym pytaniem. Chodzi o antykoncepcję, póki co biorę tabletki, ale ze względu na wygodę zastanawiam się nad ich zmianą na krążek Pola Ring. Czy któraś z Was taką antykoncepcję stosuje? Sprawdza się?
Awatar użytkownika
Nela
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:02

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Nela »

A jakie bierzesz pigułki? Krążek to dobra opcja, jeżeli nie chcesz musieć pamiętać o ich przyjmowaniu. Wyjmujesz co 3 tygodnie. :)
Awatar użytkownika
betinka
Posty: 407
Rejestracja: 29 gru 2018, 15:55

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: betinka »

Co do antykoncepcji to ja nie stosuje, monitoruje kiedy mam dni plodne i staramy się wtedy wstrzymywać z seksem. Wiem że to żadne zabezpieczenie jednak nie ufam tabletkom ani prezerwatywom bo lubią pękać. A tak liczymy dni, i stosujemy stosunek przerywany.
Awatar użytkownika
sampre
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2019, 12:39

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: sampre »

No jakoś "wstrzemięźliwość" nie do końca mnie przekonuje, wolę pozostać jednak przy antykoncepcji. Ogólnie z pigułek jestem zadowolona, ale mam kilka kg nadwagi i PolaRing w tej sytuacji podobno jest bezpieczniejszą opcją, wiecie coś o tym?
Awatar użytkownika
Issa7
Posty: 309
Rejestracja: 26 mar 2019, 7:33

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Issa7 »

Hej dziewczyny ... No, ja w sumie jestem świeżynką w tym temacie, ale chciałabym w końcu dowiedzieć się, który rzeczywiście sposób jest najbezpieczniejszy? Koleżanki chwalił sobie ostatnio plastry Evra https://www.e-umed.pl/produkt/evra-plastry . Ponoć są niezawodne. A wy co myślicie o nich?
Awatar użytkownika
Nela
Posty: 65
Rejestracja: 26 mar 2019, 17:02

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Nela »

A czy któraś z Was miała dobierane pigułki pod kątem uciążliwych pms? Szukam opinii.
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Juliaa »

Właśnie ja zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne ze względu na uciążliwy pms. Mimo, że jako zabezpieczenie wtedy nie była mi antykoncepcja potrzebna. Po prostu inne sposoby, tabletki przeciwbólowe nie sprawdzały się. U mnie pms zaczynał się zazwyczaj na kilka dni przed miesiączką, ciężko tak funkcjonować. Od początku biorę belarę i tyle co na początku organizm trochę czasu na przyzwyczajenie się do hormonów potrzebował. A tak różnica w samopoczuciu jest nieporównywalna.
Awatar użytkownika
koczkodanka
Posty: 60
Rejestracja: 30 sie 2019, 19:22

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: koczkodanka »

Probowalam krazkow, plastrow i zastrzykow.. kazdy z nich w jakis sposob mi nie odpowiadal. balam sie ze z tabletkami bedzie problem bo bede zapominac ale okazuje sie ze jest ok. biore vines i jestem zadowolona :)
Awatar użytkownika
debramorgan
Posty: 455
Rejestracja: 05 maja 2019, 20:30

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: debramorgan »

Jak dla mnie to bardzo dobrą stronką do sprawdzania leków jest ktomalek: URL. Znajdziecie tam naprawdę całe tabuny ciekawych artykułów i opisów leków. Poza tym można sprawdzić czy lek, który macie na receptę jest dostępny w waszym mieście, to wszystko online!
Awatar użytkownika
Bebina
Posty: 97
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:59

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Bebina »

Antykoncepcję musi dobrać lekarz bo każda kobieta potrzebuje innej .
Awatar użytkownika
Amroza
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2019, 20:44

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Amroza »

To prawda, sama miałam problem z doborem antykoncepcji. Musiałam zmienić lekarza bo wcześniejszy nie potrafił mi dobrać anty w taki sposób abym się dobrze czuła. Teraz to co innego, biorę pigułki i nie miewam po nich ani bóli głowy ani spadku libido, można powiedzieć ze to jest to.
Awatar użytkownika
Bebina
Posty: 97
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:59

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Bebina »

Nie jestem pewna ja nie potrafie dobrac odpowiedniej antykoncepcji
Awatar użytkownika
Amroza
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2019, 20:44

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Amroza »

To moze idz do innego lekarza. Ja właśnie miałam taki problem. To ważne aby lekarz poświęcił ci czas i dobrał odpowiedni srodek. Teraz serio jest ogromny wybór http://antykoncepcjanamiare.pl/jak-skut ... ncepcyjne/
Awatar użytkownika
Bebina
Posty: 97
Rejestracja: 30 lip 2019, 21:59

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Bebina »

A jakie pigułki stosujesz ?
Awatar użytkownika
Amroza
Posty: 101
Rejestracja: 14 maja 2019, 20:44

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Amroza »

Biorę belarę i ci powiem ze dopiero przy tych pigułkach dobrze sie czuję. Nawet pozbyłam się trądziku. Co wcześniej było niemożliwe.
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Juliaa »

u mnie też belara się sprawdza
Awatar użytkownika
lila87
Posty: 105
Rejestracja: 11 mar 2019, 13:39

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: lila87 »

Każdy pewnie będzie miał inną metodę antykoncepcji. Jaka wygodna i najlepsza dla danej osoby. Jak się wstydzisz na taką wizytę iść, zawsze możesz ją zrealizować online na https://zdalnaprzychodnia.pl . Zapłacisz, lekarz wypisze receptę online i po kłopocie. Wykupisz lek i po problemie.
Awatar użytkownika
JoAnna1
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2020, 19:50

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: JoAnna1 »

W przypadku mojej koleżanki to nie zadziałała żadna antykoncepcja. Jeżeli u Was też nie poskutkuje to poszukajcie pomocy na https://wszystko-o-aborcji.pl/ . Bezpiecznie i tanio.
Awatar użytkownika
adienka9
Posty: 240
Rejestracja: 02 paź 2019, 8:49

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: adienka9 »

jak antykoncepcja nie zadziałała, to po prostu ja źle stosowała i tyle :) ja odkąd mam przepisaną pigułkę vines, stosuję się zgodnie z zaleceniami, to jestem cały czas zabezpieczona i mam pewność, ze w ciąże nie zajdę :)
Awatar użytkownika
Timon
Posty: 253
Rejestracja: 22 sie 2019, 12:46

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Timon »

W związkach bywa różnie i przydarzają się też różne sytuacje. Później trzeba starać się o recepty na tabletki dzień po np tutaj https://zdalnaprzychodnia.pl/tabletka-dzien-po/ . Niestety takich sytuacji nikt nie jest w stanie przewidzieć. Ważne że mamy dostęp do takich rzeczy.
Awatar użytkownika
Martyna
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:08

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Martyna »

hej, dokładnie zgadzam się z Toba, niestety pewnych rzeczy w życiu nie da się przewidzieć, no ale cóż jak już sytuacja się wydarzy .... Kobiety po pierwsze są bardzo zaskoczone, bo przecież tego nie planowały, nie wiedza co dalej zrobić, do kogo się udać, po prostu mają niezłe zamieszanie w głowie, a jak jeszcze nie mogą liczyć na wsparcie kogoś bliskiego to już w ogóle niezła lipka. Dobrze jednak, że ktoś pomyślał o takich kobietach ja już tutaj nie mówię o wsparciu farmakologicznym, ale ważniejszym wsparciu poprzez rozmowę, Strona jak usunąć ciążę, jakie tabletki jest bardzo pomocna dla kobiet w tak ciężkich chwilach.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Zdzisiek78 »

A jak poradzić sobie z antykoncepcją w tym ciężkim okresie panowania pandemii koronawirusa na świecie? Co myślicie o rozwiązaniu na stronie internetowej https://onlinerecepta.pl/product/antyko ... -awaryjna/? A może macie jakieś swoje już sprawdzone, godne polecenia, rozwiązania? Dajcie znać jak najszybciej :D
Awatar użytkownika
mahala
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: mahala »

żaden problem, zamawiasz wizytę online i dostajesz recepte. zrobiłam ostatnio tak , umówiłam się z moim ginekologiem i przepisał mi e-recepty na belarę. szybko i wygodnie
Awatar użytkownika
wiśka
Posty: 54
Rejestracja: 25 lis 2019, 12:47

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: wiśka »

Moją antykoncepcją są tabletki vines. Moja znajoma mi o nich opowiadała i jak poszła do ginekologa to zapytałam czy mogę je stosować, czy są jakieś przeciwwskazania itp, ale okazało się że mój organizm powinien sobie poradzić z tymi hormonami i tak też się stało. Oprócz zabezpieczenia to cieszę się także, że skończyły się moje bóle miesiączkowe.
Awatar użytkownika
tirleczik
Posty: 136
Rejestracja: 01 paź 2019, 16:17

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: tirleczik »

u mnie antykoncepcja to same prezerwatywy, ale posiadam w razie nieciekawej sytuacji tabletka poronna do 3 miesiecy[ jest to bardzo istotne zeby mieć cos takiego w domu, bo nigdy nie wiadomo czy anty nas nie zawiedzie.
Awatar użytkownika
klaudia_84
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:59

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: klaudia_84 »

Obecnie e-receptę może wystawić lekarz bez wychodzenia z domu https://lekarzonline.eu Nie ma z tym problemu. Jednak wizyta u ginekologa i tak jest wskazana choćby po to żeby wykonać niezbędne badania.
Awatar użytkownika
wakacka
Posty: 119
Rejestracja: 05 cze 2019, 13:51

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: wakacka »

Jeśli dopiero zastanawiamy jaka antykoncepcja będzie dla nas najlepsza to wydaje mi się, że warto wejść sobie na https://antykoncepcjanamiare.pl/ i poczytać ogólnie o antykoncepcji itp. Zawsze to są sprawdzone informacje, poparte badaniami, także nie musimy się bać źródło.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,chcę przedluzyc swoje leki antykoncepcyjne przez Internet. Kolezanka mówiła mi,że można to zrobic i jednoczesnie ksonsultować się z lekarzem. Polecała mi tę stronę https://onlinerecepta.pl/product/antyko ... ormonalna/ Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: ivona »

Ja w sumie od początku pandemii wszelkie leki i antykoncepcję mam na telefon, dzwonię do swojej przychodni i następnego dnia mam na telefonie już recepte na tabletki antykoncepcyjne vines bez żadnego problemu
Maśka

Re: Jaka antykoncepcja?

Post autor: Maśka »

wakacka pisze: ↑06 lip 2020, 8:36 Jeśli dopiero zastanawiamy jaka antykoncepcja będzie dla nas najlepsza to wydaje mi się, że warto wejść sobie na https://antykoncepcjanamiare.pl/ i poczytać ogólnie o antykoncepcji itp. Zawsze to są sprawdzone informacje, poparte badaniami, także nie musimy się bać źródło.
W razie wpadki i niechcianej ciąży możecie po pomoc zgłosić się do Kliniki Stonava, która znajduje się w Czechach 5 km o Polski tam usuwanie ciąży jest legalne do 12 tygodnia
ODPOWIEDZ