Hemoroidy

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
sampre
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2019, 12:39

Hemoroidy

Post autor: sampre »

chyba mnie dopadło, nie mogę sobie poradzić ze swędzeniem i pieczeniem, zauważyłam też odrobinę krwi. To mogą być hemoroidy?
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2019, 0:15

Re: Hemoroidy

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
opisane przez Panią dolegliwości mogą być związane z chorobą hemoroidalną. Zachęcam do zapoznania się z artykułem https://hemoroidy.info.pl/typowe-objawy ... roidalnej/ z którego dowie się Pani, jakie są typowe objawy choroby hemoroidalnej. Na stronie znajdzie Pani również informacje na temat sposobów leczenia.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
__________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
Korpap
Posty: 25
Rejestracja: 05 lis 2019, 8:29

Re: Hemoroidy

Post autor: Korpap »

ja kiedyś też się z tym męczyłam, wydaje mi się, że to od siedzenia (pracuję 8h na tyłku) i stosowalam procto hemolan - bylo troche lepiej :)
Awatar użytkownika
estetyczna
Posty: 9
Rejestracja: 10 lis 2019, 10:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Hemoroidy

Post autor: estetyczna »

Tu masz sporo informacji o hemoroidach http://hemoroidy.info/
https://medycynaestetyczna.waw.pl/
Awatar użytkownika
sampre
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2019, 12:39

Re: Hemoroidy

Post autor: sampre »

a jest szansa, że może to być coś innego niż hemoroidy?
Awatar użytkownika
karmelka
Posty: 65
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:26

Re: Hemoroidy

Post autor: karmelka »

Chyba niewielka, objawy wskazują na hemoroidy, no ale ekspertem ani lekarzem nie jestem. Miałam kiedyś tę przykrą dolegliwość, wyleczyłam sie posterisanem. Najpierw używałam czopków, później maści, nic mi do tej pory nie wróciło.
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2019, 0:15

Re: Hemoroidy

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
Zawsze dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza, warto skonsultować dolegliwości, tym bardziej, jeśli trwają one dłuższy czas. Odsyłam również do artykułu https://hemoroidy.info.pl/nie-zawsze-sa-to-hemoroidy/ z którego może się Pani dowiedzieć, że opisane wyżej objawy nie zawsze muszą świadczyć o chorobie hemoroidalnej.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
__________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
cabika
Posty: 86
Rejestracja: 28 lip 2019, 22:10

Re: Hemoroidy

Post autor: cabika »

Jaką można profilaktykę stosować hemoroidów? Dużo siedze, częto mam zaparcia :( i martwię się ze to się hemoroidami skończy
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2019, 0:15

Re: Hemoroidy

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
to fakt, że zaparcia mogą prowadzić do powstania choroby hemoroidalnej. W pierwszej kolejności zachęcam do wprowadzenia do diety produktów bogatych w błonnik, oraz zwiększyć aktywność fizyczną w ciągu dnia. Odsyłam do artykułu: https://hemoroidy.info.pl/sprawdz-swoja-diete/ który pomoże zweryfikować dietę i wprowadzić do niej ewentualne zmiany.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
cabika
Posty: 86
Rejestracja: 28 lip 2019, 22:10

Re: Hemoroidy

Post autor: cabika »

dziękuje za wskazówkę, na pewno moja dieta wymaga zmian, czy są jeszcz jakieś czynniki które zwiększają szansę na hemoroidy?
Awatar użytkownika
HemoroidyInfoOE
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2019, 0:15

Re: Hemoroidy

Post autor: HemoroidyInfoOE »

Dzień dobry,
dziękuję za pytanie. Zachęcam zajrzeć na naszą stronę https://hemoroidy.info.pl gdzie może Pani pobrać darmowy poradnik, który będzie pomocny, jeśli zauważyła Pani u siebie objawy choroby hemoroidalnej. Może się Pani również dowiedzieć jakie są typowe przyczyny powstawania hemoroidów oraz co zrobić w pierwszej kolejności, jeśli pojawiły się objawy.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
Awatar użytkownika
bernadett
Posty: 194
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:25

Re: Hemoroidy

Post autor: bernadett »

ja nie tak dawno temu mialam usuwane hemoroidy, wyszly mi po ciazy... kolezanka polecila mi chirurga w Alfa Medica w Czestochowie i tam wlasnie sie udalam, powiem wam, ze super, w kazdym aspekcie. Zabieg raczej wydawalo mi sie, ze bedzie niekomfortowy dla mnie, ale lekarz zadbal o to, zebym czula sie jak najlepiej. Atmosfera naprawde super
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 336
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:54

Re: Hemoroidy

Post autor: Karen »

Szczegolnei w starszym wieku hemoroidy bywaja bardzo dokuczliwe. Tutaj niestety wazna jest aktywnosc fizyczna, higiena i dobra dieta ktorych brakuje. Trzeba o siebie dbac. Wraz z wiekiem przestajemy byc samodzielni - jednak dzieki takim miejscom jak dom seniora pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu seniorzy dostaja drugie życie . Moja babcia tutaj aktualnie przebywa - jezdzi na wozku ze wzgledu na problemy z kregoslupem i nogami - jednak budynek jest dla niej odpowiednio dostosowany.Jest tutaj na opiece calodobowej , a na co dzien organizuja seniorom ciekawe zajecia czy spotkania z roznymi osobami no i maja stala opieke rehabilitacyjna
Awatar użytkownika
karmelka
Posty: 65
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:26

Re: Hemoroidy

Post autor: karmelka »

A w jaki sposób dieta może wpływać na hemoroidy? Można coś łatwo zmienić w swoim żywieniu, żeby im zapobiegać?
Awatar użytkownika
Sara
Posty: 633
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:12

Re: Hemoroidy

Post autor: Sara »

A czy ktoś z Was stosował może octenisept na hemoroidy? Ja słyszałam, że w przypadku hemoroidów nietrudno o dodatkową infekcję, bo jakby nie patrzeć skóra ulega często przerwaniu, a to wszystko ma kontakt w bakteriami obecnymi w kale... tak więc stosowanie takiego środka antyseptycznego wydaje mi się jak najbardziej podstawne.
Awatar użytkownika
ola533
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2020, 16:07

Re: Hemoroidy

Post autor: ola533 »

hej! Ja już od dłuższego czasu używam octeniseptu na hemoroidy i super mi się sprawdza! Dobrze odkaża, zapobiega ich powstawaniu i na prawdę pomógł mi z tym problemem :) Moj lekarz jakiś czas temu mi go polecił i kupuję butelkę za butelką:)
kaśs

Re: Hemoroidy

Post autor: kaśs »

okey a podpowiecie czy coś wspomagająco mogę stosować? są jakieś preparaty poza maściami o czopkami?
Awatar użytkownika
yusta
Posty: 57
Rejestracja: 08 cze 2020, 17:09

Re: Hemoroidy

Post autor: yusta »

Przy hemoroidach możesz wspomagająco stosować ProctoLact-M i jeśli chcesz właściwej równowagi mikroflory odbytnicy i odbytu to produkt powinien być stosowany przez dłuższy czas a w przypadku ostrych stanów zapalnych możesz stosować 2 saszetki dziennie ale pewnie o tym powie Ci lekarz
Luśka

Re: Hemoroidy

Post autor: Luśka »

Zapobiegawczo to najlepiej po prostu wprowadzić więcej ruchu na co dzień. Ruch i odpowiednia dieta zawsze sie sprawdzają. Skorzystasz na tym na pewno :) A dodatkowo zobacz sobie jeszcze tę piankę aktywną proktis-m https://miralex.pl/produkt/proktis-m-pi ... szczajaca/ to pianka aktywnie oczyszczająca, zaleca się ją w istniejących proktologicznych stanach chorobowych. Więc gdy tylko zauważysz problem, zacznij ją stosować powinna pomóc
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Hemoroidy

Post autor: Juliaa »

Akurat u mnie domowe sposoby i dostępne środki z apteki nie pomogły. Nawet czytałam w internecie na temat różnych zabiegów, że są skuteczne. Dlatego zapisałam się do proktologa, dr Wiączek z Ober Clinic na konsultację. Super pani doktor, nawet nie czułam żadnego skrępowania. Miałam wykonany zabieg o nazwie skleroterapia hemoroidów. Od razu mówię, że nie ma się czego bać. Po zabiegu można normalnie funkcjonować co jest bardzo ważne. Duża ulga i o ile większy komfort teraz.
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: Hemoroidy

Post autor: ivona »

Wiem jak hemoroidy mogą być uciążliwe, u mnie się pojawiły po ciąży, niby teraz nie mam już z nimi problemu ale zaparcia pozostały. Nie wiem co bym zrobiła gdyby nie xenna balance , ona działa bardzo łagodnie i nadaje się także dla osób któe maja przewlekłe zaparcia
FamfatalŚ

Re: Hemoroidy

Post autor: FamfatalŚ »

To mało przyjemne schorzenia, ale można sobie trochę pomóc. Zmiana pozycji często pomaga. U mnie urządzenie Goko zdało w pełni egzamin. Trzeba się nauczyć zmiany pozycji podczas korzystania z toalety ale warto. Mniej boli wypróżnianie, a przy hemoroidach to szczególnie ważne przecież.
kamiś

Re: Hemoroidy

Post autor: kamiś »

Choroba hemoroidalna dotyka coraz więcej ludzi. Opisane przez Ciebie objawy, faktycznie mogą wskazywać na tę przypadłość. Możesz poczytać więcej na ten temat na https://dermatochirurgia.com.pl/laserow ... -katowice/, ale też udać się do lekarza. Aby usunąć wstydliwy problem, można zastosować laseroterapię, która polega na naświetlaniu zmienionych chorobowo guzków krwawniczych poprzez wprowadzenie do ich wnętrza światłowodu, który zasilany jest za pomocą światła lasera. Podstawowym aspektem diagnostycznym jest odbycie konsultacji proktologicznej.
Clara

Re: Hemoroidy

Post autor: Clara »

U mnie hemoroidy pojawily się w ciąży jako następstwo uciążliwych zaparć. Mimo zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania, problem był duży i narastał. . A każdy kto ma lub miał hemoroidy wie jak bardzo są uciążliwe, i jak bardzo obniżają komfort. Mnie każda wizyta w toalecie mega stresowała. W końcu ginekolog doradzil mi stosowanie czopków eva qu. Byłam dość sceptyczna, bo czego ja nie próbowałam, a tu ulga od razu, po paru minutach, bez bólu, łagodnie i w pełni bezpiecznie (a wiadomo, że w ciąży to kluczowe zagadnienie).
ODPOWIEDZ