bolesne miesiączki

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
karmelka
Posty: 65
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:26

bolesne miesiączki

Post autor: karmelka »

Hej, macie jakieś sposoby na bolesne miesiączki? U mnie najgorszy jest 1-2 dzień, boli mnie brzuch, plecy, najchętniej to zaszyłabym się w domu z termoforem na brzuchu, no ale nie zawsze się tak da. Szukam czegoś, co zadziała szybko i na długo. Możecie coś polecić?
Awatar użytkownika
jagomala
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020, 10:42

Re: bolesne miesiączki

Post autor: jagomala »

Ostatnio trafiłam w aptece na tabletki vemonis femi. właśnie mam bardzo bolesne miesiączki i szukałam czegoś nowego, bo już leki, które do tej pory brałam nie za bardzo mi pomagają. No to te tabletki pomogły znacznie. Najważniejsze, że złagodziły też skurcze, a nie tylko ból.
Awatar użytkownika
karmelka
Posty: 65
Rejestracja: 30 paź 2019, 13:26

Re: bolesne miesiączki

Post autor: karmelka »

Dzięki, a one są bez recepty? Późno kończę pracę i nie mam za bardzo kiedy podejść do lekarza. Czyli dobrze rozumiem, ze działają przeciwbólowo i rozkurczowo?
Awatar użytkownika
pomelo
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:55

Re: bolesne miesiączki

Post autor: pomelo »

lepiej znajdź czas na tego lekarza by wykluczyć jakieś nieprawidłowości. każdy niepokojący ból powinien być skonsultowany z lekarzem. oczywiście nie znaczy że coś się niedobrego dzieje, straszyć nie chce tylko dobrze radzę bo lepiej wcześniej wykryć problem . i przy okazji jak będziesz u ginekologa to możesz podpytać o antykoncepcje bo np. w moim przypadku od czasu kiedy biorę belarę to właśnie przestały mi dokuczać te miesięczne bóle brzucha
Awatar użytkownika
tracja
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2019, 10:15

Re: bolesne miesiączki

Post autor: tracja »

Dokładnie! Wizyta u lekarza jest konieczna. Tez miałam silne bóle i mój ginekolog podejrzewał endometriozę, skierował mnie na szczegółowe badania do medicover bo tam mają najlepszą diagnostykę i specjalistów od tego schorzenia i okazało się że miał rację. Na szczęście dzięki specjalistom mój stan się trochę poprawił, dostałam tam wsparcie ze strony dietetyka i fizjoterapeuty, nawet nie wiedziałam że dieta i ćwiczenia są w stanie pomóc
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: bolesne miesiączki

Post autor: ivona »

Tak, bolesne miesiączki to poważny problem ale czytałam tu http://antykoncepcjanamiare.pl/bolesne- ... ncepcyjne/ że można temu zaradzić, trzeba tylko powiedzieć o problemie lekarzowi
Awatar użytkownika
jagomala
Posty: 15
Rejestracja: 21 sty 2020, 10:42

Re: bolesne miesiączki

Post autor: jagomala »

Mi lekarz powiedział, że niektóre kobiety po prostu tak mają — oczywiście wcześniej wykonał szereg badań. Wykonała w zasadzie, bo to pani ginekolog. W każdym razie, te tabletki, o których wspominałam, vemonis femi, stosuje, kiedy mnie bardzo boli i staram się jak najzdrowiej odżywiać.
Awatar użytkownika
koczkodanka
Posty: 60
Rejestracja: 30 sie 2019, 19:22

Re: bolesne miesiączki

Post autor: koczkodanka »

Ja tez kiedys myslalam ze poprotu taka mam budowe i zawsze bede juz cierpiec.. ale okazalo sie po czasie ze to kwestia zle wyregulowanych hormonów. Zaczelam na probe brac ovarin i szybko udalo mi sie uzyskac taki efekt jaki chcialam. Teraz nie cierpie przy okresie, nie mam pms i libido skoczylo :D
Awatar użytkownika
magdalenaN
Posty: 11
Rejestracja: 31 lip 2020, 9:22

Re: bolesne miesiączki

Post autor: magdalenaN »

Najlepszy prywatny gabinet gastroskopii w Białymstoku. Umów się na wizytę https://gastromed.info/gastroskopia/
Awatar użytkownika
mulan
Posty: 15
Rejestracja: 25 cze 2020, 9:03
Lokalizacja: Toruń

Re: bolesne miesiączki

Post autor: mulan »

Ale gastro nie ma związku z miesiączkami, no nie? XD
ODPOWIEDZ