Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Kosmetyki, zabiegi, zdrowie, dietetyka, aktywność fizyczna i sposoby na piękne ciało.
Jolię

Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Jolię »

Cześć dziewczyny, czy macie jakiś sposób na wypadające włosy? Moje lecą garściami i to od kilku miesięcy. Wcześniej nie miałam takiego problemu, a moje włosy zawsze były w doskonałej kondycji. Teraz to jakiś dramat. Nie wiem co się dzieje, gdzie leży przyczyna moich problemów.
maślana

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: maślana »

wlosy wypadaja z przeroznych powodow jak zle dobrana dieta, zbyt czeste farbowanie czy stres. wiadomo, geny tez robia swoje, ale moze zrob sobie badanie krwi i zobacz czy nie masz niedoboru jakis witamin, bo to moze byc konsekwencja wlasnie zle dobranej diety.
Wesoła

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Wesoła »

Tez mialam pelno wlosow i do grubych, silnych, az nie zachorowalam na covid-19. W sumie nie przeszlam tego zle, bo tylko stracilam wech, ale po chorobie wlosy zaczely mi wylatywac i to na potege. Z apteki probowalam chyba wszystkiego i nic nie pomagalo. Olejowanie wlosow tez nie dalo rezultalow. W koncu zdecydowalam sie na zabieg i to byla dobra decyzja. Wlosow przybylo i wydaje mi sie, ze jest poprawa.
Jolię

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Jolię »

Nie wiem czy miałam covid, czy nie, bo owszem byłam przeziębiona kilka razy podczas pandemii, ale nie miałam charakterystycznych objawów. W sumie obwiniałam geny, a to może rzeczywiście choroba. Co do diety to raczej odżwyiam się dobrze, więc to raczej nie to, ale krew i tak sprawdzę.
judka

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: judka »

Jolię pisze: ↑05 paź 2021, 14:27 Cześć dziewczyny, czy macie jakiś sposób na wypadające włosy? Moje lecą garściami i to od kilku miesięcy. Wcześniej nie miałam takiego problemu, a moje włosy zawsze były w doskonałej kondycji. Teraz to jakiś dramat. Nie wiem co się dzieje, gdzie leży przyczyna moich problemów.
No u mnie podobny problem.. od jakiegos czasu wlosy mi wypadaja w dosc duzych ilosciach,badania robilam i okej... diete tez mam spoko, moze warto zaczac stosowac jakies dobre kosmetyki do wlosow?
Awatar użytkownika
bernadett
Posty: 194
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:25

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: bernadett »

judka pisze: ↑12 paź 2021, 12:27
Jolię pisze: ↑05 paź 2021, 14:27 Cześć dziewczyny, czy macie jakiś sposób na wypadające włosy? Moje lecą garściami i to od kilku miesięcy. Wcześniej nie miałam takiego problemu, a moje włosy zawsze były w doskonałej kondycji. Teraz to jakiś dramat. Nie wiem co się dzieje, gdzie leży przyczyna moich problemów.
No u mnie podobny problem.. od jakiegos czasu wlosy mi wypadaja w dosc duzych ilosciach,badania robilam i okej... diete tez mam spoko, moze warto zaczac stosowac jakies dobre kosmetyki do wlosow?
Ja od jakiegos czasu stosuje takie kosmetyki do wlosow wlasnie przeciw wypadaniu, skuteczne są :) juz mi nie lecą włosy tak jak kiedyś
judka

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: judka »

bernadett pisze: ↑14 paź 2021, 13:21
judka pisze: ↑12 paź 2021, 12:27
Jolię pisze: ↑05 paź 2021, 14:27 Cześć dziewczyny, czy macie jakiś sposób na wypadające włosy? Moje lecą garściami i to od kilku miesięcy. Wcześniej nie miałam takiego problemu, a moje włosy zawsze były w doskonałej kondycji. Teraz to jakiś dramat. Nie wiem co się dzieje, gdzie leży przyczyna moich problemów.
No u mnie podobny problem.. od jakiegos czasu wlosy mi wypadaja w dosc duzych ilosciach,badania robilam i okej... diete tez mam spoko, moze warto zaczac stosowac jakies dobre kosmetyki do wlosow?
Ja od jakiegos czasu stosuje takie kosmetyki do wlosow wlasnie przeciw wypadaniu, skuteczne są :) juz mi nie lecą włosy tak jak kiedyś
Jesli to nie problem, to pochwal sie czego konkretnie uzywasz, chetnie zerkne i rozwaze zakup :)
Awatar użytkownika
bernadett
Posty: 194
Rejestracja: 04 cze 2019, 20:25

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: bernadett »

judka pisze: ↑17 paź 2021, 14:09
bernadett pisze: ↑14 paź 2021, 13:21
judka pisze: ↑12 paź 2021, 12:27

No u mnie podobny problem.. od jakiegos czasu wlosy mi wypadaja w dosc duzych ilosciach,badania robilam i okej... diete tez mam spoko, moze warto zaczac stosowac jakies dobre kosmetyki do wlosow?
Ja od jakiegos czasu stosuje takie kosmetyki do wlosow wlasnie przeciw wypadaniu, skuteczne są :) juz mi nie lecą włosy tak jak kiedyś
Jesli to nie problem, to pochwal sie czego konkretnie uzywasz, chetnie zerkne i rozwaze zakup :)
Mi bardzo pomogła ta kuracja przeciw wypadaniu włosów https://www.notino.pl/kerastase/specifi ... iu-wlosow/ wzmacnia włosy i chroni przed łamliwością
oleś

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: oleś »

miałam taki problem z włosami, ale kilka lat wstecz. na całe szczęście bardzo pomógł mi zabieg haircare, który robiłam w klinice vesuna z krakowa. z resztą do dzisiaj korzystam z ich usług. na ich blogu właśnie pojawił się tekst o wypadaniu włosów po covidzie: https://vesuna.pl/wypadanie-wlosow-po-c ... -stosowac/ . wydaje mi się, że może cię zaciekawić.
Jolię

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Jolię »

oleś pisze: ↑18 paź 2021, 13:32 miałam taki problem z włosami, ale kilka lat wstecz. na całe szczęście bardzo pomógł mi zabieg haircare, który robiłam w klinice vesuna z krakowa. z resztą do dzisiaj korzystam z ich usług. na ich blogu właśnie pojawił się tekst o wypadaniu włosów po covidzie: https://vesuna.pl/wypadanie-wlosow-po-c ... -stosowac/ . wydaje mi się, że może cię zaciekawić.
A to ten zabieg z artykułu robiłaś? Jeśli tak to ile miałaś tych zabiegów, bo z tego co czytam to na jednym się nie kończy.
Banaśka

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Banaśka »

Stres nie jest dobry dla naszego organizmu. Dlatego na początku trzeba zminimalizować stres do minimum a potem zadbać o zdrowe jelita i zacznij brać Narum Fast Caps. Najmocniejszy i najszybciej działający produkt do stosowania we wszystkich nagłych i silnych dysfunkcjach jelitowych, zakażeniach wirusowych czy bakteryjnych. Suplement diety Narum Fast w kapsułkach służy do utrzymania składu i aktywności biologicznej normalnej mikroflory jelitowej u dzieci i dorosłych.
oleś

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: oleś »

Jolię pisze: ↑25 paź 2021, 14:54
oleś pisze: ↑18 paź 2021, 13:32 miałam taki problem z włosami, ale kilka lat wstecz. na całe szczęście bardzo pomógł mi zabieg haircare, który robiłam w klinice vesuna z krakowa. z resztą do dzisiaj korzystam z ich usług. na ich blogu właśnie pojawił się tekst o wypadaniu włosów po covidzie: https://vesuna.pl/wypadanie-wlosow-po-c ... -stosowac/ . wydaje mi się, że może cię zaciekawić.
A to ten zabieg z artykułu robiłaś? Jeśli tak to ile miałaś tych zabiegów, bo z tego co czytam to na jednym się nie kończy.
z tego co pamiętam to miałam 6 zabiegów, ale ich ilość jest dobierana indywidualnie, czyli ty możesz mieć ich więcej lub mniej. nie wiem czy już wiesz, ale między każdym zabiegiem zachowuje się odstep czasu.
Julię

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Julię »

oleś pisze: ↑05 lis 2021, 14:55
Jolię pisze: ↑25 paź 2021, 14:54
oleś pisze: ↑18 paź 2021, 13:32 miałam taki problem z włosami, ale kilka lat wstecz. na całe szczęście bardzo pomógł mi zabieg haircare, który robiłam w klinice vesuna z krakowa. z resztą do dzisiaj korzystam z ich usług. na ich blogu właśnie pojawił się tekst o wypadaniu włosów po covidzie: https://vesuna.pl/wypadanie-wlosow-po-c ... -stosowac/ . wydaje mi się, że może cię zaciekawić.
A to ten zabieg z artykułu robiłaś? Jeśli tak to ile miałaś tych zabiegów, bo z tego co czytam to na jednym się nie kończy.
z tego co pamiętam to miałam 6 zabiegów, ale ich ilość jest dobierana indywidualnie, czyli ty możesz mieć ich więcej lub mniej. nie wiem czy już wiesz, ale między każdym zabiegiem zachowuje się odstep czasu.
Nie wiedziałam, dzięki.
ami9933

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: ami9933 »

No ogólnie na włosy bardzo dobrze sprawdzają się różnego rodzaju zabieg. Wiele róznych oferuje firma Inoar, a mnie konkretnie zainteresował Zabieg Lifting Capilar. Zabieg dostępny jest w salonach fryzjerskich, które pracują na kosmetykach Inoar. Myślę, że warto byłoby sprawdzić w swojej okolicy właśnie taki salon.
Kama

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Kama »

U mnie było bardzo podobnie. Cala masa specyfików i tak naprawdę żadnych rezultatów. Dopiero kuracja Koxidil przyniosła efekty. Początkowo mniej wypadających włosów by w ostateczności całkowicie zatrzymać ich wypadanie. Wcześniej na szczotce miałam mnóstwo włosów teraz znajduję pojedyncze. Do tego pojawiło się sporo babyhair. Zaczynam kolejny miesiąc kuracji :D
Polaa89

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Polaa89 »

Może przydałyby się jakieś szczegółowe badania? Sama nigdy nie miałam takiego problemu, ale moja siostra już tak i u niej to akurat były problemy hormonalne (w dużym skrócie). Lekarz powiedział jej, że często nadmierne wypadanie włosów jest oznaką, że dzieje się coś bardzo niedobrego i nie zawsze może to dotyczyć prostych do zweryfikowania problemów. Czasem mogą zacząć wypadać, nawet jak Twoja dieta będzie dość uboga w składniki odżywcze. Niektóre z kwestii są fajnie opisane tutaj https://kosmetyki-internetowo.pl/, ale to tylko tak ogólnie, bo jak napisałam wyżej, bez badań raczej się nie obejdzie. Kosmetyki owszem mogą pomóc, ale nie likwidują źródła problemu, który może być poważniejszy. Jeżeli jednak chcesz się jakimiś wspierać to przede wszystkim postaw na wcierki, które poprawiają krążenie krwi w skórze głowy. W ten sposób cebulki włosów dostaną dużo więcej składników odżywczych i włosy będą rosły znacznie mocniejsze. Fajnie sprawdza się tu łopian albo papryka, oczywiście powinnaś uważać, jeżeli masz też problem z nadmiernie przetłuszczającymi się włosami, bo niektóre wcierki mogą taką dolegliwość nasilać. Poza wcierkami dobre są też różnego rodzaju płukanki do włosów z ziołami, zwłaszcza ze skrzypem polnym i wspomnianym wcześniej łopianem. Do tego delikatne szampony i mnóstwo odżywek i maseczek. Jeżeli się nie boisz, wypróbuj preparatów peelingujących skórę głowy, ponoć niektórym takie zabiegi pomagają, chociaż ja ich fanką nie jestem. To chyba tyle, ale jak wspomniałam na początku, ogólne badania powinny pomóc w znalezieniu przyczyny nadmiernego wypadania włosów.
alutka86

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: alutka86 »

bardzo polecam farby do włosów i kosmetyki do pielęgnacji włosów z www.four-reasons.pl :) te produkty ratują każde włosy i są przeznaczone do polskich włosów!
Gość

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Gość »

Na samym poczatku warto wykonać badania, bo może z tarczycą coś jest nie tak albo brakuje witamin w organizmie. Żelaza czy witaminy D. Warto zadbać o dietę, nie stresować się i przerzucić się na dobre kosmetyki do włosów, u mnie działały te z kaminomoto, mają naturalny skład więc nie obciążają dodatkowo włosów
monikajasq

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: monikajasq »

ja polecam zaopatrzyć się w witaminki na stronie naturopatia-sanatum.pl/70-wegetarianie i weganie :) naturalne i naprawdę pomagające, każdy je powinien suplementować !
Oliwka

Re: Dlaczego włosy wypadają mi garściami?

Post autor: Oliwka »

Przede wszystkim warto udać się do lekarza, jeżeli jednak z badaniami wszystko okej to polecam zastosować kuracje przeciw wypadaniu z GR-7/ Taki zestaw można zakupić na gr-7.eu Efekt jest genialny. Włosy stały się grubsze i są w lepszej kondycji. Myślę że będziecie zadowoleni
ODPOWIEDZ