Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Związki, dzieci, rodzina, dom. Blaski i cienie życia rodzinnego.
lilii

Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: lilii »

Pilnie poszukuję przedszkola w Warszawie dla dziecka z autyzmem. Może być prywatne. Zależy mi na jak najlepszej opiece, bo w obecnym przedszkolu jest dramat i nie wiem już co robić... Synek ma stwierdzony autyzm od ponad roku. Chodzi do normalnego przedszkola, ale widzę że nie może się tam odnaleźć.
agaa

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: agaa »

Normalne przedszkole dla dziecka z autyzmem jest ciężką sprawą. Dlatego najlepiej zapisać je do przedszkola terapeutycznego jak np. Promitis - http://www.centrum-terapii.pl/ Mają super kadrę i z tego co wiem placówki są w Warszawie i Wrocławiu. Koniecznie się tam zgłoś.
minka

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: minka »

Na pewno odradzam przedszkole państwowe i integracyjne. My przerabialiśmy oba i źle to wspominam. Teraz córka chodzi do przedszkola terapeutycznego Promitis i jest dużo lepiej! Ma dobraną metodę do swoich potrzeb i robi ogromne postępy! Klasy są małe, bo składają się z nauczyciela i dwójki dzieci. To moim zdaniem plus.
mania

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: mania »

No niestety w przedszkolach integracyjnych masz 5 dzieci w grupie... Jakby nie patrzeć to sporo i terapeuta może mieć problem z odpowiedzią na potrzeby każdego dziecka. Dlatego ja całym sercem jestem za przedszkolami terapeutycznymi i cieszę się, że Promitis takie prowadzi. Powinno powstać jak najwięcej takich placówek.
Carollka

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: Carollka »

mania pisze: ↑01 paź 2021, 16:02 No niestety w przedszkolach integracyjnych masz 5 dzieci w grupie... Jakby nie patrzeć to sporo i terapeuta może mieć problem z odpowiedzią na potrzeby każdego dziecka. Dlatego ja całym sercem jestem za przedszkolami terapeutycznymi i cieszę się, że Promitis takie prowadzi. Powinno powstać jak najwięcej takich placówek.
To prawda. W przedszkolu integracyjnym nauczyciel nie ma możliwości skupienia się na dziecku a jest to ważne. W promitis jest jeden terapeuta na dwójkę dzieci.
Paulinaś

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: Paulinaś »

Ja natomiast myślę, że fajną propozycją jest kosz prezentowy i jeśli będziecie szukali wyjątkowej propozycji na Dzień Nauczyciela dla nauczycieli swoich dzieciaków to polecam zajrzeć do Smacza Jama https://smaczajama.pl/pl/c/Polecane-na- ... yciela/612 gdzie można liczyć na bardzo fajne ceny i różnorodne zestawienia mniejszych i większych zestawów w tym oczywiście z dobrymi herbatami, czy kawami. Pozdrawiam!
carolka

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: carolka »

lilii pisze: ↑27 wrz 2021, 7:01 Pilnie poszukuję przedszkola w Warszawie dla dziecka z autyzmem. Może być prywatne. Zależy mi na jak najlepszej opiece, bo w obecnym przedszkolu jest dramat i nie wiem już co robić... Synek ma stwierdzony autyzm od ponad roku. Chodzi do normalnego przedszkola, ale widzę że nie może się tam odnaleźć.
Dziewczyny dobrze Ci doradzają. Przedszkole terapeutyczne Promitis to świetny wybór. Z tego co wiem maja kilka filii w Warszawie. Zadzwoń tam po niedzieli, na pewno udzielą ci wszystkich niezbędnych informacji.
kinia

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: kinia »

A powiedzcie mi w jaki sposob objawia się autyzm u waszych dzieci? Mamy 2-letniego synka i jego zachowania czasami mnie niepokoją. Żyje tak jakby w swoim świecie, nie lubi głośnych dźwięków, nie chce się przytulać. W sumie czasami mam wrażenie, że w ogóle nas nie dostrzega. Martwi mnie to.
słoneczna

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: słoneczna »

kinia pisze: ↑26 paź 2021, 22:52 A powiedzcie mi w jaki sposob objawia się autyzm u waszych dzieci? Mamy 2-letniego synka i jego zachowania czasami mnie niepokoją. Żyje tak jakby w swoim świecie, nie lubi głośnych dźwięków, nie chce się przytulać. W sumie czasami mam wrażenie, że w ogóle nas nie dostrzega. Martwi mnie to.
To mogą być objawy autyzmu ale nie musza. Na twoim miejscu poszłabym z dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam przeprowadzą diagnozę i Ci powiedzą co i jak.
bella88

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: bella88 »

słoneczna pisze: ↑27 paź 2021, 23:57
kinia pisze: ↑26 paź 2021, 22:52 A powiedzcie mi w jaki sposob objawia się autyzm u waszych dzieci? Mamy 2-letniego synka i jego zachowania czasami mnie niepokoją. Żyje tak jakby w swoim świecie, nie lubi głośnych dźwięków, nie chce się przytulać. W sumie czasami mam wrażenie, że w ogóle nas nie dostrzega. Martwi mnie to.
To mogą być objawy autyzmu ale nie musza. Na twoim miejscu poszłabym z dzieckiem do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam przeprowadzą diagnozę i Ci powiedzą co i jak.
Autyzm objawia się na różne sposoby. Mi się zawsze wydawało, że najczęściej nieokazywaniem uczuć i takim wycofaniem społecznym. Tymczasem nasz syn nie ma problemów z komunikacją... za to ma inne problemu, które wskazały na autyzm. Ma problemy z mową, wyobraźnią itd. Diagnozę postawiła nam poradnia Promitis.
komiśka12

Re: Przedszkole dla dziecka z autyzmem poszukiwane!

Post autor: komiśka12 »

Paulinaś pisze: ↑07 paź 2021, 12:49 Ja natomiast myślę, że fajną propozycją jest kosz prezentowy i jeśli będziecie szukali wyjątkowej propozycji na Dzień Nauczyciela dla nauczycieli swoich dzieciaków to polecam zajrzeć do Smacza Jama https://smaczajama.pl/pl/c/Polecane-na- ... yciela/612 gdzie można liczyć na bardzo fajne ceny i różnorodne zestawienia mniejszych i większych zestawów w tym oczywiście z dobrymi herbatami, czy kawami. Pozdrawiam!
Wow, super!
-
Aborcja za granicą - Nasza strona jest przeznaczona dla kobiet które z różnych powodów życiowych podjęły już decyzję o przeprowadzeniu aborcji. Naszym celem jest pomoc kobietom w wyborze jak najbardziej bezpiecznej metody zarówno pod względem prawnym jak i zdrowotnym. Serwis tworzymy we współpracy z organizacją non-profit Kobiety dla Kobiet.
ODPOWIEDZ