Opieka nad chorym z Alzheimerem

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Awatar użytkownika
Aleksa-85
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2019, 15:26

Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Aleksa-85 »

Witam. Szukam miejsca, w którym chory z Alzheimerem otrzyma całodobową pomoc. Zależy mi na ośrodku w Łodzi, najlepiej prywatnym.
Awatar użytkownika
Dagna
Posty: 66
Rejestracja: 06 kwie 2019, 5:40

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Dagna »

: Jeśli szukasz prywatnego domu opieki, to koniecznie zapoznaj się z ofertą https://www.familia.lodz.pl/. Tam mają bardzo dobre podejście do pacjenta, zapewniają opiekę lekarzy i terapeutów.
Awatar użytkownika
Ernest_74
Posty: 13
Rejestracja: 26 sie 2019, 1:36

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Ernest_74 »

Też słyszałem o tym miejscu. Dom znajduje się na obrzeżach Łodzi, w bardzo spokojnej lokalizacji. Myślę, że chorzy i starsi ludzie mają tam idealne miejsce do odpoczynku.
Awatar użytkownika
Faustyna1991
Posty: 27
Rejestracja: 01 cze 2019, 13:42

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Faustyna1991 »

Moja mama jest teraz w domu familia. Bardzo polecam to miejsce, panuje tam rodzinna atmosfera, a pielęgniarki zawsze stają na wysokości zadania, żeby odpowiednio zadbać o podopiecznych.
Awatar użytkownika
Aleksa-85
Posty: 40
Rejestracja: 26 mar 2019, 15:26

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Aleksa-85 »

A ktoś wie jak tam z rehabilitacją czy posiłkami?
Awatar użytkownika
diana
Posty: 59
Rejestracja: 10 sie 2019, 9:38

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: diana »

W centrum familia posiłki są zdrowe i smaczne. Dom współpracuje z dobrą firmą cateringową. Rehabilitacje przeprowadza wyspecjalizowany zespół. Familia to świetne miejsce.
Awatar użytkownika
uan
Posty: 112
Rejestracja: 08 lut 2019, 13:27

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: uan »

Decydując się na pracę na przykład opiekunki osób starszych w Niemczech możesz mieć do czynienia również z takim schorzeniem. Dlatego trzeba zdobyć doświadczenie i wiedzę na temat opieki nad takimi seniorami. W tym artykule https://opiekabetreuung.eu/opieka-nad-o ... iadczenie/ znajduje się wiele przydatnych informacje w tym temacie.
Awatar użytkownika
sampre
Posty: 159
Rejestracja: 30 lip 2019, 12:39

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: sampre »

Powiem tak, opieka nad osobą starszą, chorą, nie należy do najłatwiejszego zajęcia, ale to przecież są nasi najbliżsi, potrzebują naszej pomocy. Moja babcia ma problem z apetytem, prawdopodobnie jest to wynik choroby, ale pilnuję, żeby dostarczała organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych i mineralnych. Dużym ułatwieniem jest dla nas nutridrink - Fresubin Protein Energy DRINK, który zastępuje babci jeden z posiłków w ciągu dnia. Ma bardzo fajny, zbilansowany skład. Dodatkowo czasem sięgamy też po wersję bardziej jogurtowo-kremową, czyli YOcreme (kupuję te produkty w DOZ)
Awatar użytkownika
renia
Posty: 310
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: renia »

Taka opieka, nawet nad bliską nam osobą wcale nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać. Poza tym każdy potrzebuje chwili wytchnienia. Takie całodobowe zajmowanie się kimś może prędzej czy później okazać się problematyczne. Warto starać się dodatkowe fundusze z tytułu opieki, a mianowicie zasiłek opiekuńczy. Tutaj https://zycieseniora.com/finanse/zasile ... -wiedziec/ dowiecie się więcej na ten temat.
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Juliaa »

Przy tego rodzaju chorobie odpowiednia opieka jest bardzo ważna. A przy tym cierpliwość i odpowiednie podejście. Ważne też żeby starsza osoba czuła się pewnie i bezpiecznie. Często demencja dotyka osoby starsze. To choroba, której nie da się cofnąć, ale można próbować ją chociaż powstrzymać.
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 336
Rejestracja: 18 mar 2019, 14:54

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Karen »

Powiem Wam ze szczegolnie trudno dbac o zdrowie tak jak nalezy w starszym wieku. Doskonale wiem jak trudna moze byc opieka nad seniorem - moja mama juz zaawansowany stopien Alzheimera i nie potrafilam sie nia wlasciwie zaopiekowac. Jednak pomoc otrzymalysmy w Domu Seniora Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim https://podtopolami.eu Mama jest juz tam od kilku miesiecy pod calodobową opieką i bardzo dobrze sie tu czuje. Ja rowniez jestem juz spokojniejsza takze warto znac miejsca ktore rzeczywiscie dbaja o nasze zdrowie i bliskich
Awatar użytkownika
merlina
Posty: 109
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:57

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: merlina »

Osoby starsze borykają się z wieloma chorobami i problemami, z którym w wielu przypadkach sami już sobie nie radzą. Wiem coś na ten temat, bo z mamą opiekujemy się poważnie schorowaną babcią . Póki co dajemy jeszcze radę same, jednak co będzie za jakiś czas nie wiem. Na stronie https://www.pewnaopieka.pl/opieka-seniora/ znalazłam wiele ciekawych artykułów na temat opieki nas osobą starszą. Taka wiedza z pewnością się przyda.
Awatar użytkownika
Tatiana7
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 18:36

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Tatiana7 »

opieka nad taką osobą jest bardzo trudno i czasem samemu robić to prawidłowo. Mój znajomy korzystał z pomocy opiekawdomu-lodz.pl i powiem wam, że taka pomoc była dla niego jak na wagę złota.
Awatar użytkownika
ligawa
Posty: 70
Rejestracja: 23 cze 2019, 19:54

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: ligawa »

Faktycznie opieka taką osobą wymaga całodobowego pilnowania. Nawet specjalnie przeprowadziliśmy się do cioci do Poznania bo potrzebuje takiego wsparcia. Jednak to nie to samo co specjalistyczna pomoc. Znaleźliśmy świetny dom opieki ale jakoś musimy tam przewieźć ciocię. Szukając transportu medycznego trafiliśmy na ich ofertę http://rmedyk.pl/ Dzięki temu wiem, że ciocia bezpiecznie zostanie dowieziona do tego domu no i w razie konieczności pomogą oni także w przewożeniu na różne badania
Głena

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Głena »

Opieka nad osobą starszą nie należy do łatwych, naprawdę doskonale wiem co mówię, a szczególnie z osobą starszą, która choruje na demencję czy Alzheimera. Moja babcia jeszcze jest stosunkowo samodzielna i jesteśmy w stanie na zmianę się nią opiekować w rodzinie, problem jest tylko z apetytem, ale odkryliśmy w aptece DOZ bardzo dobre w składzie (i cenie) nutridrinki - Fresubin. To babcia chętnie wypija.
ożeszka

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: ożeszka »

[quote=Głena post_id=38556 time=1621691501]
Opieka nad osobą starszą nie należy do łatwych, naprawdę doskonale wiem co mówię, a szczególnie z osobą starszą, która choruje na demencję czy Alzheimera. Moja babcia jeszcze jest stosunkowo samodzielna i jesteśmy w stanie na zmianę się nią opiekować w rodzinie, problem jest tylko z apetytem, ale odkryliśmy w aptece DOZ bardzo dobre w składzie (i cenie) nutridrinki - Fresubin. To babcia chętnie wypija.c

Oj tak, taka opieka nie jest łatwa, zawsze podziwiam rodziny, które się opiekują chorymi. Fresubin to dobre rozwiązanie i pomoc w przypadku braku apetytu, u starszych osób do dosyć często spotykane.
Duśśka

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: Duśśka »

Mój dziadek ma tą chorobę. Razem z nim ją poznajemy. Im więcej choroby, tym mniej dziadka. Zapomina powoli nas, ale też wszystko czego się nauczył. Boi się różnych dźwięków, np. suszarki czy dzwonka do drzwi. Ma nawet problem w posługiwaniu się sztućcami. Zakładamy mu jednorazowe śliniaki do karmienia https://inkontynencja.eu/33-sliniaki. Na szczęście ich nie ściąga. Ma lepsze i gorsze dni. Czasami wraca do nas na pół dnia, a czasem nie ma go bardzo długo.
płaszczka

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: płaszczka »

ożeszka pisze: ↑23 maja 2021, 18:44
Głena pisze: ↑22 maja 2021, 15:51 Opieka nad osobą starszą nie należy do łatwych, naprawdę doskonale wiem co mówię, a szczególnie z osobą starszą, która choruje na demencję czy Alzheimera. Moja babcia jeszcze jest stosunkowo samodzielna i jesteśmy w stanie na zmianę się nią opiekować w rodzinie, problem jest tylko z apetytem, ale odkryliśmy w aptece DOZ bardzo dobre w składzie (i cenie) nutridrinki - Fresubin. To babcia chętnie wypija.c

Oj tak, taka opieka nie jest łatwa, zawsze podziwiam rodziny, które się opiekują chorymi. Fresubin to dobre rozwiązanie i pomoc w przypadku braku apetytu, u starszych osób do dosyć często spotykane.
A gdzie kupujecie takie nutridrinki Fresubin?
renia ł

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: renia ł »

zerknij sobie na ofertę Pol Ar Serwis: https://pol-arserwis.pl/oferta/opieka-domowa/ Oni oferują opiekę wykwalifikowanych opiekunek i jest to opieka domowa. Masz różne opcje do wyboru: od godzinowe po taką z zamieszkaniem. W czasach wirusa opieka domowa jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.
gośka

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: gośka »

płaszczka pisze: ↑30 maja 2021, 23:31
ożeszka pisze: ↑23 maja 2021, 18:44
Głena pisze: ↑22 maja 2021, 15:51 Opieka nad osobą starszą nie należy do łatwych, naprawdę doskonale wiem co mówię, a szczególnie z osobą starszą, która choruje na demencję czy Alzheimera. Moja babcia jeszcze jest stosunkowo samodzielna i jesteśmy w stanie na zmianę się nią opiekować w rodzinie, problem jest tylko z apetytem, ale odkryliśmy w aptece DOZ bardzo dobre w składzie (i cenie) nutridrinki - Fresubin. To babcia chętnie wypija.c

Oj tak, taka opieka nie jest łatwa, zawsze podziwiam rodziny, które się opiekują chorymi. Fresubin to dobre rozwiązanie i pomoc w przypadku braku apetytu, u starszych osób do dosyć często spotykane.
A gdzie kupujecie takie nutridrinki Fresubin?
Fresubin kupisz w każdej aptece dbam o zdrowie.
gośula

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: gośula »

Moim zdaniem warto poszukać opiekunki do takiej osoby. Ona wymaga nieustannej opieki. W Polsce nie jest to jeszcze tak popularne jak na przykład w Niemczech. Tam nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na takie osoby i ofert pracy nie brakuje. Ja znalazłam je na https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ .
jaśka

Re: Opieka nad chorym z Alzheimerem

Post autor: jaśka »

Moim zdaniem do takiej osoby najlepiej mieć opiekunkę. Zgadzam się z tym, że w Niemczech to popularne zajęcie dlatego też chcę podjąć tam taką pracę. Szczerze mówiąc chciałabym pracować już na swój rachunek i zastanawiam się nad założeniem firmy. Szukałam jakich informacji i wskazówek na ten temat i na https://www.czecho.pl/wiadomosci/34412- ... -starszych znalazłam bardzo pomocny artykuł w tym temacie.
ODPOWIEDZ