pms

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
polaą

pms

Post autor: polaą »

Jak dajecie sobie rade z dokuczliwym pms? U mnie co miesiąc jest notorycznie to samo, garsciami zjadam pigułki i to jest okropne.. wiem ze antykoncepcja pomaga, ale wiele moich koleżanek nie potrafi sobie poradzić ze skutkami ubocznymi, dlatego jestem ciekawa jak to było u was?
Grażka

Re: pms

Post autor: Grażka »

Wiesz pierwszym ,podstawowym krokiem jest to, ze jak pójdziesz do ginekologa to musisz z nim szczerze porozmawiać, tu możesz poczytać https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-roz ... koncepcji/ Chodzi o to ,że lekarz musi wiedzieć jakie masz choroby, lub ewentualnie jakie choroby były w rodzinie. Czy ktoś na przykład nie chorował na zakrzepice, czy wysokie ciśnienie. To jest taka pierwsza sprawa. Jak lekarz będzie już wszystko od ciebie wiedział to ewentualnie pośle cię na dodatkowe badania. Wtedy będzie umiał bardziej dokładnie przepisać ci odpowiednią antykoncepcje.
polaą

Re: pms

Post autor: polaą »

Grażka pisze: ↑16 maja 2021, 16:38 Wiesz pierwszym ,podstawowym krokiem jest to, ze jak pójdziesz do ginekologa to musisz z nim szczerze porozmawiać, tu możesz poczytać https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-roz ... koncepcji/ Chodzi o to ,że lekarz musi wiedzieć jakie masz choroby, lub ewentualnie jakie choroby były w rodzinie. Czy ktoś na przykład nie chorował na zakrzepice, czy wysokie ciśnienie. To jest taka pierwsza sprawa. Jak lekarz będzie już wszystko od ciebie wiedział to ewentualnie pośle cię na dodatkowe badania. Wtedy będzie umiał bardziej dokładnie przepisać ci odpowiednią antykoncepcje.
A ty coś stosujesz?
Grażka

Re: pms

Post autor: Grażka »

polaą pisze: ↑16 maja 2021, 19:38
Grażka pisze: ↑16 maja 2021, 16:38 Wiesz pierwszym ,podstawowym krokiem jest to, ze jak pójdziesz do ginekologa to musisz z nim szczerze porozmawiać, tu możesz poczytać https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-roz ... koncepcji/ Chodzi o to ,że lekarz musi wiedzieć jakie masz choroby, lub ewentualnie jakie choroby były w rodzinie. Czy ktoś na przykład nie chorował na zakrzepice, czy wysokie ciśnienie. To jest taka pierwsza sprawa. Jak lekarz będzie już wszystko od ciebie wiedział to ewentualnie pośle cię na dodatkowe badania. Wtedy będzie umiał bardziej dokładnie przepisać ci odpowiednią antykoncepcje.
A ty coś stosujesz?
Biorę belarę.
wójt

Re: pms

Post autor: wójt »

Warto przedyskutować możliwe rozwiązania z lekarzem ginekologiem. Mi pomogła moja ginekolog z kliniki https://gabinetylucka.pl/ , która zasugerowała u mnie terapię hormonalną - tabletki. Bardzo dobrze je dobrała, czuję się świetnie i PMS mnie omija. To była dobra decyzja i jestem zadowolona.
zielona

Re: pms

Post autor: zielona »

polaą pisze: ↑16 maja 2021, 16:34 Jak dajecie sobie rade z dokuczliwym pms? U mnie co miesiąc jest notorycznie to samo, garsciami zjadam pigułki i to jest okropne.. wiem ze antykoncepcja pomaga, ale wiele moich koleżanek nie potrafi sobie poradzić ze skutkami ubocznymi, dlatego jestem ciekawa jak to było u was?
Jeśli o mnie chodzi to na poczatku faktycznie brałam tabletki i to pomagało ale potem kiedy zaczełam się starać o dziecko to się wszystko zaczeło, czyli bolesne miesiączki i problemy z zajściem w ciążę. Wszystko to przez endometriozę, którą zdiagnozowali dopiero u mnie specjaliści ze szpitala medicover. Dopiero tam od razu wiedzieli z czym mają do czynienia i jak to leczyć
Awatar użytkownika
debra
Posty: 178
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: pms

Post autor: debra »

U mnie z pmsem też był straszny problem, na tydzień przed spodziewaną miesiączką zaczynały się wahania nastrojów. płacz bez powodu, krzyki. Mój mąż miał mnie w tych dniach naprawdę dosyć i jak wreszcie przychodziła miesiączka to była ulga nie tylko dla mnie. Mimo, że te moje okresy wcale do lekkich nie należały. W końcu podczas wizyty u ginekologa powiedziałam co i jak, on od razu zalecił antykoncepcję. I naprawdę mam teraz tabletki drovelis i te moje wariacje przed miesiączką się skończyły. Panuję nad nerwami, jestem wręcz oazą spokoju. A do tego jestem chroniona przed ciążą.
Gość

Re: pms

Post autor: Gość »

Miałam podobnie i pomogły mi tylko tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście dobrze dobrane przez moją ginekolog ;) chodzę do dr Blicharczyk. Ona wszystko dokładnie sprawdza, zanim przepisze tabletki. Wiem, że niestety nie każdy lekarz tak robi. Dziwne napięcia przedmiesiączkowe minęły :)
ODPOWIEDZ