Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Medycyna naturalna, zdrowa dieta, leki i apteki, uzależnienia, terapie, specjaliści.
Łucja

Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: Łucja »

Jak wyregulować nieregularne miesiączki?
Mam taki problem, że raz je mam co 3 tygodnie, raz co 2 miesiące i trochę mnie to denerwuje, czytałam sporo artykułów w tym temacie, jak np na stronie https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/niere ... a-plodnosc
i tak zasię zastanawiam, czy regulowanie miesiaczki można zrobić tylko lekami tj antykoncepcyjnymi czy może dałoby się to rozwiązac inaczej?

Może ktoś ma tutaj większe doświadczenie?
Miłka

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: Miłka »

Ja miałam problem z baaardzo nieregularnymi miesiączkami, do tego mega obfitymi i bolesnymi.Nie ukrywam, że to było dla mnie utrapienie. Pani ginekolog zaproponowała mi tabletki antykoncepcyjne Vines i zgodziłam się , bo w sumie i tak rozważałam jakąś formę zabezpieczenia. Odkąd je stosuje, mam spokój z pms
Ęliza

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: Ęliza »

Szczerze mówiąc, to zostaja niestety tabletki antykoncepcyjne. No taka prawda. Aczkolwiek, ja osobiście nie jestem zwolennikiem, zwłaszcza w moim przypadku gdzie mam mięśniaki, które urosły mi w ciągu pół roku do 6 cm a miał w sierpniu po 2 cm. Katastrofa. Swoją drogą bardzo ważne też jest poradnia ginekologiczna
Awatar użytkownika
atletka
Posty: 166
Rejestracja: 29 lis 2019, 11:26

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: atletka »

według mnie, przede wszystkim warto byloby poznac przyczyne tych nieregularnych miesiaczek. Ja mialam podobny problem, z tym, ze u mnie dochodzila jeszcze ogromna bolesnosc i okazalo sie, ze to wszystko przez endometrioze. Mialam operacje w szpitalu Medicover i dochodze do siebie
Awatar użytkownika
eapl
Posty: 80
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:46

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: eapl »

Musisz iść do ginekologa. Możliwe, że masz problemu hormonalne, gin już zleci ci badania, które musisz wykonać, zbada cię dokładnie, przeprowadzi wywiad i na pewno znajdzie się przyczyna. Ja miałam ten sam problem i poszłam z nim do swojego ginekologa w przychodni Medica w Będzinie http://przychodniamedica.pl/ . Dostałam leki, które mi bardzo pomogły, okres w końcu się ustabilizował, teraz jest regularnie, lekarza i samą przychodnie jak najbardziej polecam.
złooa

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: złooa »

Ęliza pisze: ↑25 mar 2021, 20:43 Szczerze mówiąc, to zostaja niestety tabletki antykoncepcyjne. No taka prawda. Aczkolwiek, ja osobiście nie jestem zwolennikiem, zwłaszcza w moim przypadku gdzie mam mięśniaki, które urosły mi w ciągu pół roku do 6 cm a miał w sierpniu po 2 cm. Katastrofa. Swoją drogą bardzo ważne też jestporadnia ginekologiczna
dramat
Awatar użytkownika
ivona
Posty: 285
Rejestracja: 01 lip 2019, 14:28

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: ivona »

Tak, nieraz bez tabletek antykoncepcyjnych codziennie funkcjonowanie jest utrudnione. U mnie też tak było, nieregularne miesiączki, bóle brzucha, pms. Nie muszę mówić jak to fatalnie wpływa na samopoczucie a odkąd biorę tabletki nie mam z tym żadnego problemu. A tu https://antykoncepcjanamiare.pl/antykon ... powiednia/ możecie się dowiedzieć jak sprawdzić czy stosujecie odpowiednią antykoncepcję
KaśkaRodziewicz

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: KaśkaRodziewicz »

eapl pisze: ↑20 kwie 2021, 17:34 Musisz iść do ginekologa. Możliwe, że masz problemu hormonalne, gin już zleci ci badania, które musisz wykonać, zbada cię dokładnie, przeprowadzi wywiad i na pewno znajdzie się przyczyna.
Dokładnie tak samo myślę, nie ma co kombinować tylko do lekarza z tym i on przebada, zleci odpowiednie badania i doradzi co potem. Możesz nawet sobie ułatwić i umówić się z ginekologiem na szybką konsultację online, np przez tutaj https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja i tam na miejscu przez tel czy czata mówisz jaki problem i lekarz zleci Ci badania, zrobisz i będziesz wiedziała na czym stoisz.
A oszczedzisz na bieganiu po przychodniach. Też opcja
Wałka

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: Wałka »

Mnie sie wyregulował okres ja zaczęłam stosować antykoncepcję ,biorę belare. I jest nareszcie bez ból, nie mam dokuczliwego pms, miesiączki sa zdecydowanie krótsze ,co bardzo mi sie podoba. Wcześniej musiałam brać mnóstwo pigułek przeciwbólowych teraz jest o niebo lepiej, poza tym dodatkowo pozbyłam sie trądziku wiec to kolejny plus.
Awatar użytkownika
Juliaa
Posty: 226
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:53

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: Juliaa »

U mnie też pomogła antykoncepcja. Moje miesiączki były nieregularne i do tego obfite. A jak mam drovelis to wszystko się ładnie uregulowało, a przy tym to krwawienie z odstawienia jest niewielkie. Nie mówiąc już o tym, że nareszcie przestałam się stresować zbliżeniami, że coś może pójść nie tak, że zaliczymy z partnerem wpadkę. Więc same plusy jak dla mnie jeśli chodzi o te tabletki. Z resztą ginekolog też je chwalił jeśli chodzi o skład, że są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i tak jest.
Awatar użytkownika
wirer
Posty: 50
Rejestracja: 16 kwie 2020, 14:34

Re: Jak wyregulować nieregularne miesiączki?

Post autor: wirer »

Miałam podobnie, strasznie nieregularne cykle, a przy tym staraliśmy się z mężem o dziecko. Musiałam najpierw doprowadzić moją gospodarkę hormonalną do ładu i składu. Poszłam do dobrego lekarza, który zajmuje się leczeniem zaburzenia miesiączkowania i on faktycznie zrobił mi kompleks badań i przypisał leczenie, które niesamowicie poprawiło sytuację. To lekarz ginekolog Andrzej Zmaczyński https://www.ginekolog-zmaczynski.pl/gin ... aczkowania z centrum medycznego Superior w Krakowie. On ma szeroki zakres usług, ma ogromne doświadczenie, super podejście do pacjentów, no i jest skuteczny, polecam.
ODPOWIEDZ