Smart Kid Belt

Związki, dzieci, rodzina, dom. Blaski i cienie życia rodzinnego.
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:41

Smart Kid Belt

Post autor: Girl »

Wyjście na miasto z dzieckiem i powrót taksówką czy też podróż z nim autokarem lub podwożenie znajomego mego dziecka to nie lada wyzwanie z fotelikiem lub przy braku drugiego dla dodatkowej osoby. W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem stał się adapter do pasów bezpieczeństwa jakim jest właśnie Smart Kid Belt. Czy korzystacie z tej alternatywy?
Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:37

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Jasmin »

Krótka odpowiedź? Tak :)
Długa? Też tak :) jestem przekonana do tego rozwiązania. Całkiem poręczne. I bezpieczne.
Awatar użytkownika
Arda
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2020, 17:50

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Arda »

Długo se zastanawiałam czy będzie to praktyczne urządzenie i czy jest bezpieczne dla mego dziecka. Dzięki niezależnym testom w necie, które zostały wykonane na zlecenie fundacji podjęłam decyzję i kupiłam. Dziś uważam, że warto gdyż rozwiązuje SKB sporo problemów logistycznych, a dziecko jeździ wygodnie, a przede wszystkim naprawdę bezpiecznie.
Awatar użytkownika
komerasert
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2020, 15:53

Re: Smart Kid Belt

Post autor: komerasert »

Właśnie zastanawiam się czy ten adapter aby na pewno jest dobrym rozwiązaniem?


___________________________
panele słoneczne
Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:37

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Jasmin »

komerasert pisze: ↑03 cze 2020, 16:59 Właśnie zastanawiam się czy ten adapter aby na pewno jest dobrym rozwiązaniem?
Poszukaj sobie informacji o teście porównawczym Smart Kid Belt z Hiszpanii. Wyniki na pewno Cię zaskoczą. Tam porównywali foteliki do tego pasa.
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:41

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Girl »

Też namięknąłem się na wyniki tych testów i jestem pod mega wrażeniem, ze potrafiły zdobyć lepszą pozycję od niejednego fotelika. Muszę przyznać, że wszystkie te plusy spowodowały oraz atrakcyjna cena mą decyzje o zakupie tego urządzenia. Myślę, że w okresie wakacyjnym będzie też sporo okazji by go wypróbować. dam znać jak się sprawuje.
Awatar użytkownika
Jasmin
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:37

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Jasmin »

Girl pisze: ↑01 lip 2020, 18:43 Też namięknąłem się na wyniki tych testów i jestem pod mega wrażeniem, ze potrafiły zdobyć lepszą pozycję od niejednego fotelika. Muszę przyznać, że wszystkie te plusy spowodowały oraz atrakcyjna cena mą decyzje o zakupie tego urządzenia. Myślę, że w okresie wakacyjnym będzie też sporo okazji by go wypróbować. dam znać jak się sprawuje.
Wyniki sa mega zaskakujące. Prawdę powiedziawszy ja sama nie spodziewałam się, że różnica między tradycyjnymi rozwiązaniami, jakimi sa foteliki, a Smart Kid Belt jest tak mała. A właściwie nie ma tej różnicy. Smart Kid Belt tylko uzupełnia ofertę innych fotelików. Takie jest moje zdanie i tak to wychodzi po tych testach.
Awatar użytkownika
Girl
Posty: 12
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:41

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Girl »

Choć użytkujemy od niedawna to urządzenie bardzo sobie je chwalimy. Wykorzystujemy je zarówno w taksówce jak i podczas wakacji w wynajętym aucie. Teraz w trakcie roku szkolnego powierzyliśmy je dziadkom by mogli odbierać nasze dziecko ze szkoły autem. Nasza latorośl chwali sobie jazdę w takim zabezpieczeni gdyż jest ona bardziej komfortowa.
iwańska

Re: Smart Kid Belt

Post autor: iwańska »

Girl pisze: ↑09 wrz 2020, 20:43 Choć użytkujemy od niedawna to urządzenie bardzo sobie je chwalimy. Wykorzystujemy je zarówno w taksówce jak i podczas wakacji w wynajętym aucie. Teraz w trakcie roku szkolnego powierzyliśmy je dziadkom by mogli odbierać nasze dziecko ze szkoły autem. Nasza latorośl chwali sobie jazdę w takim zabezpieczeni gdyż jest ona bardziej komfortowa.
Najważniejsze moim zdaniem jest bezpieczeństwo. Nie ma nic ważniejszego. A testy raczej korzystnie wypadają dla Smart Kid Belt. Te które widziałam były ok. Rozwiązanie jest ciekawe i proste w użyciu. To na pewno zaleta. Łatwo przenieść z jednego samochodu do drugiego i łatwo zamontować. Pewnie nawet dziadkowie nie mają z tym problemu.
olna20

Re: Smart Kid Belt

Post autor: olna20 »

Ja również jestem fanką pasów Smart Kid Belt. Widziałam, że wiele osób w sumie teraz bez problemu sobie właśnie tak radzi i nawet w małych kolizjach się to sprawdza. Też kupię, jak mi dziecko podrośnie. Lepiej taki pas kupić, niż na przykład decydować się na tani fotelik.
kosimir

Re: Smart Kid Belt

Post autor: kosimir »

SKB to bardzo podobny produkt, prawdziwa konkurencja dla fotelików. Nawet do tego stopnia, że część wyników testów z udziałem manekinów nie dopracowano, na przykład źle przypinając go do siedzenia. Tu https://smartkidbelt.com/pl/blog/news/k ... inie-ece44 o tym piszą.
nąpatz

Re: Smart Kid Belt

Post autor: nąpatz »

nie wiedziałem, że tak się sprawa ma. A to wiesz, biznes, jeden drugiemu może po prostu przesadzić i tyle. W sensie, że będą się blokować. Ale to świństwo jest, muszę wam powiedzieć. Nawet bym się czegoś takiego nie spodziewał. Normalnie dla mnie to szok.
Kąti

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Kąti »

Dokładnie. Robią sobie co chcą. Mając gdzieś tak naprawdę klientów. Nie ważne jest co jest bezpieczne, co pokazują testy. Ważne by branża zarabiała. A fotelikowa to jak widać silne lobby. Będą tak robić by nikt im w interes się nie wcinał, bo to im tylko zagraża.
Pośka

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Pośka »

Wydaje mi się, że wiele osób nie wiedziało, że takie coś miejsce ma. Warto szukać ciekawych rozwiązań tego typu, aby było bezpiecznie i fajnie. Nowoczesne technologie zawsze są lepsze niż te standardowe. A wygoda dziecka jest ważna, zwłaszcza jak się zmienia ciągle auta bo dziecko wraca z różnymi osobami do domu nawet z szkoły. Takie pasy są lekkie , spakować je można do plecaka nawet.
źdźbło

Re: Smart Kid Belt

Post autor: źdźbło »

Wiadomo nie od dzisiaj ze branza fotelikowa jest dobrze rozreklamowana. Kiedys w modzie byly podstawki siedziska ktore obecnie uwazane (slusznie) sa za niebezpieczne. Jednak byly tanie i czesto kupowane. teraz pojawily sie pasy skb ktore sa bezpieczne ale nie tak drogie jak foteliki i nagle fotelikowa branza szuka na sile problemow chcac wykazac jakie to pasy sa zle.. sama bardzo doglebnie analizowalam te pasy zanim kupilam je dla corki, mialam na oku jeden fajny fotelik za prawie 1000 zl ale potem zobaczylam te badania https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ i szczeka mi opadla. Ostatecznie kupilam pasy
Iwańska

Re: Smart Kid Belt

Post autor: Iwańska »

źdźbło pisze: ↑30 wrz 2020, 9:45 Wiadomo nie od dzisiaj ze branza fotelikowa jest dobrze rozreklamowana. Kiedys w modzie byly podstawki siedziska ktore obecnie uwazane (slusznie) sa za niebezpieczne. Jednak byly tanie i czesto kupowane. teraz pojawily sie pasy skb ktore sa bezpieczne ale nie tak drogie jak foteliki i nagle fotelikowa branza szuka na sile problemow chcac wykazac jakie to pasy sa zle.. sama bardzo doglebnie analizowalam te pasy zanim kupilam je dla corki, mialam na oku jeden fajny fotelik za prawie 1000 zl ale potem zobaczylam te badania https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ i szczeka mi opadla. Ostatecznie kupilam pasy
Dokładnie. Testy jak są prawidłowo wykonane to pokazują prawdę i widać, że te rozwiązanie wypada bardzo ciekawie i porównywalnie. Niestety czasami są robione testy bardzo nierzetelne jak ostatnio w Holandii gdzie użyli różnych manekinów i potem porównywali wyniki. To nie ma nic z faktycznym testowaniem. Jest tylko robione pod opinie jednej ze stron i tak się starają by wyniki się zgadzały z góry założonym werdyktem. Smutne to jak można tak manipulować wynikami.
FraneczkaŚ

Re: Smart Kid Belt

Post autor: FraneczkaŚ »

Iwańska pisze: ↑01 paź 2020, 15:48
źdźbło pisze: ↑30 wrz 2020, 9:45 Wiadomo nie od dzisiaj ze branza fotelikowa jest dobrze rozreklamowana. Kiedys w modzie byly podstawki siedziska ktore obecnie uwazane (slusznie) sa za niebezpieczne. Jednak byly tanie i czesto kupowane. teraz pojawily sie pasy skb ktore sa bezpieczne ale nie tak drogie jak foteliki i nagle fotelikowa branza szuka na sile problemow chcac wykazac jakie to pasy sa zle.. sama bardzo doglebnie analizowalam te pasy zanim kupilam je dla corki, mialam na oku jeden fajny fotelik za prawie 1000 zl ale potem zobaczylam te badania https://jestempotrzebny.pl/bezpiecznie-w-aucie/ i szczeka mi opadla. Ostatecznie kupilam pasy
Dokładnie. Testy jak są prawidłowo wykonane to pokazują prawdę i widać, że te rozwiązanie wypada bardzo ciekawie i porównywalnie. Niestety czasami są robione testy bardzo nierzetelne jak ostatnio w Holandii gdzie użyli różnych manekinów i potem porównywali wyniki. To nie ma nic z faktycznym testowaniem. Jest tylko robione pod opinie jednej ze stron i tak się starają by wyniki się zgadzały z góry założonym werdyktem. Smutne to jak można tak manipulować wynikami.
Niestety mamy takie czasy, że nawet nie ma co patrzeć na testy. Wszelkie gwiazdki przeważnie są po prostu działaniem marketingowym. A za to przeważnie się płaci. Taka prawda. Jedyne co nam pozostaje to szczegółowo samodzielnie analizować wszelkiego rodzaju testy i "doktoryzować" się z danej dziedziny. Producenci sami na nas to wymuszają, dając takie a nie inne informacje. No bo jak testy potrafią być zmanipulowane, to komu wierzyć? Oczywiście zostają wszelkie atesty, bo te muszą spełniać normy prawne.
próchniczka

Re: Smart Kid Belt

Post autor: próchniczka »

Warto poszukac sobie w necie niezaleznych badan jak np https://www.mdpi.com/2624-8921/2/1/8/ht ... 5AY4MNW_3U ktore faktycznie realnie pokazuja jak SKB sie sprawdza
ODPOWIEDZ