Ziołowe farby do włosów

Kosmetyki, zabiegi, zdrowie, dietetyka, aktywność fizyczna i sposoby na piękne ciało.
Awatar użytkownika
najmila_66
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2020, 20:36

Ziołowe farby do włosów

Post autor: najmila_66 »

Znacie jakieś sprawdzone marki ziołowych farb do włosów? Te drogeryjne mnie zazwyczaj uczulają, więc wolę nie ryzykować i kupić coś bezpiecznego.
Awatar użytkownika
Ingeborga1968
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2020, 21:44

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: Ingeborga1968 »

W sklepie Andromeda są farby Herbatint, które mają w składzie minimalną ilość chemicznych składników. U mnie sprawdzają się rewelacyjnie, dlatego mogę polecić. Ceny jak za tak dobry produkt też są w porządku :)
Awatar użytkownika
Anetka09
Posty: 212
Rejestracja: 23 gru 2018, 18:08

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: Anetka09 »

Różnego rodzaju wysokiej jakości produkty do włosów znajdziecie tutaj - https://www.e-sas.pl/dotyknatury/wlosy-3 Wybór jest spory i można znaleźć najróżniejsze specyfiki, które akurat będą Wam potrzebne. Sama posiadam całe mnóstwo kosmetyków do włosów i na co dzień ich używam, żeby włosy były miękkie w dotyku i nie miały rozdwojonych końcówek.
Awatar użytkownika
sisi_96
Posty: 12
Rejestracja: 05 sie 2020, 12:11

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: sisi_96 »

A ja ostatnio nie używam żadnych farb tylko samych ziół, podobnie moja mama, która już ma siwe włosy, farbujemy się prawdziwą zmieloną henną (rośliną w proszku) i obie mamy ładne ciepłe odcienie miedzianego brązu - choć ja bardziej w czerwień, a moja mama ma bardziej zgaszony kolor :) Ale henna to głównie rudości, czerwienie i ciepłe brązy, największy minus to wybór kolorów przy ziołach ;)
Awatar użytkownika
inulka
Posty: 187
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:58

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: inulka »

Ja jakoś nie mogę się przekonać do farbowania włosów. Długo wracałam do swojego naturalnego koloru i w końcu mam piękne, lśniące włosy. Dlatego uważam, że zamiast farbowania o wiele lepszą opcją jest peruka na przykład z https://perukikielce.pl/modne-peruki/ Można wybrać dowolny kolor włosów i nosić ją nawet na co dzień.
Awatar użytkownika
sisi_96
Posty: 12
Rejestracja: 05 sie 2020, 12:11

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: sisi_96 »

Ja mam raczej za grube i za długie naturalne włosy, ale możesz mieć rację, jeśli dobrze nauczymy się je zakładać i pielęgnować, to są świetną alternatywą :) Choć farbowanie ziołami to sposób na znacznie lepszą kondycję i będę się upierać przy hennie, bo działa cuda!
Awatar użytkownika
Szelest
Posty: 12
Rejestracja: 22 cze 2020, 12:45

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: Szelest »

Tylko później będzie problem ze zdjęciem tego koloru, bo jest dość trudny...
grąąśśś

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: grąąśśś »

odświeżam wątek - jakie są naturane farby do włosów??
ja obecnie uzywam farby Biokap. ale kiedys uzywałam eld w proszku -kolor brąz, niestety nie jest całkowicie naturalna. Wyjściowym kolorem był mój jasny brąz, a wyszedł ciemny czerwony brąz, w slońcu wyglądał jak rudy. Kiedys robilam też farbę sante kolor terra i niestety w ogóle nie zafarbował mi włosów. Bardzo chciałabym uzyskać kolor ciemnego brązu metoda naturalna.
trąbka

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: trąbka »

Od wielu lat jestem uczulona na wiele produktów i kosmetyków, dlatego muszę bardzo analizować składy. Jeśli chodzi o naturalne farby do włosów, to mam super markę - nazywa się Color&Soin. Farba ta nie ma w składzie amoniaku, silikonów i parabenów, składa się z naturalnych olejków, które też dodatkowo nawilżają i wygładzają włosy. Wielki plus za dużą paletę kolorów i niewysoką cenę. Wypróbuj koniecznie.
kłos

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: kłos »

Tak, jak @trąbka chcę Wam polecić farby od marki Color&Soin.
Skład pozbawiony amoniaku, niklu, parabenów, a zamiast tego np. owies, pszenica, eukaliptus. Nie uczulają, nie wysuszają, a zostawiają włosy przyjemnie miękkie i puszyste. Sama jestem zaskoczona jaka ta farba jest super! Polecam!
Róża

Re: Ziołowe farby do włosów

Post autor: Róża »

Pamiętajcie, że jednak absolutną podstawą będzie przede wszystkim pielęgnacja włosów. To powinno być Waszym pierwszym krokiem do uzyskania zdrowego wyglądu włosa. Na stronie https://ktomalek.pl/produkty-do-wlosow/k-134/1 macie podane bardzo ciekawe propozycje, które śmiało możecie włączyć do swojej pielęgnacji.
ODPOWIEDZ