Problemy z narzeczonym...

Związki, dzieci, rodzina, dom. Blaski i cienie życia rodzinnego.
Awatar użytkownika
Gizela_88
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2019, 15:53

Problemy z narzeczonym...

Post autor: Gizela_88 »

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Z narzeczonym spotykamy się już ponad 5 lat i planujemy ślub w najbliższych latach. Niestety ostatnio coraz częściej pojawiają się problemy między nami… Zastanawiam się czy przyczyną może być sytuacja rodzinna. Narzeczony nie utrzymuje kontaktu ze swoimi rodzicami, chodziło o ich uzależnienie od alkoholu… Czytałam też sporo o DDA i nie wiem już sama co mam robić, ale czuję, ze nie dzieje się dobrze!
Awatar użytkownika
Samantra
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2019, 10:42

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Samantra »

Jeżeli faktycznie masz pewne podejrzenia, to może zaproponuj narzeczonemu wizytę u psychologa? Wiem, że w Poradni Salomon są specjaliści zajmujący się DDA. 
Awatar użytkownika
Gizela_88
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2019, 15:53

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Gizela_88 »

Dziękuję Ci, widzę też, że w tej Poradni Salomon prowadzą terapie małżeńskie. Co prawda nie jesteśmy małżeństwem, ale może wspólna terapia też byłaby dobrym wyjściem. 
Awatar użytkownika
Samantra
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2019, 10:42

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Samantra »

Pewnie, że tak! Zawsze warto spróbować. Kiedyś miałam okazję korzystać z pomocy ich psychoterapeuty Pana Grabarczyka. To świetny specjalista!
Awatar użytkownika
Kalanss
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2019, 4:49

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Kalanss »

A zastanawiałaś się może, czy przyczyna Waszych problemów nie leży w seksie? Wiem, że wiele osób bagatelizuje problemy łóżkowe, nie przywiązuje wystarczającej wagi do potrzeb partnera ani do urozmaicania seksu. Uwierzcie mi, nuda w seksie rozbiła nie jeden, na pozór bardzo trwały i dopasowany związek. Spróbuj urozmaicić Wasz seks, próbuj nowych rzeczy. Nic nie stracisz, możesz tylko zyskać. Nie masz pomysłu na to jak coś zmienić? Z pomocą przychodzi Ci ten blog https://rozkoszna.pl/ , w którym znajdziesz zarówno opowiadania erotyczne jak i bardzo różne porady dot. seksu.
Awatar użytkownika
zuzanka7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2019, 11:50

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: zuzanka7 »

Wydaje mi się, że wszystkie tego typu problemy można jakoś rozwiązać. Czasami pomaga szczera rozmowa, a czasami warto udać się do lekarza. Na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/116/ran ... ez-recepty czytałam ostatnio o ekach na potencje. Sama nigdy z tego nie korzystałam, ale wiem, że możecie to sprawdzić.
Awatar użytkownika
zuzanka7
Posty: 28
Rejestracja: 26 paź 2019, 11:50

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: zuzanka7 »

Z takimi problemami zawsze można sobie jakoś poradzić. Jest wiele opcji, trzeba się tylko na coś zdecydować. Bardzo fajne gadżety, które mogą Wam pomóc znajdziecie tutaj Niczego Wam nie polecę, bo rzadko kiedy mam okazję z nich korzystać.
Awatar użytkownika
Halinka
Posty: 170
Rejestracja: 16 sty 2019, 18:30

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Halinka »

Może warto byłoby się zgłosić z narzeczonym do Ośrodka Terapii Uzależnień Nefo. Myślę, że poradzą, co w takiej sytuacji można zrobić. Pracuje w nim zespół kompetentnych i doświadczonych specjalistów, którzy potrafią świetnie zająć się osobą z takim problemem. Poza tym przynoszą ulgę nie tylko osobom uzależnionym, ale także wspierają ich bliskich. Sądzę, że kontakt z nimi będzie najlepszym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
sopelek
Posty: 121
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:15

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: sopelek »

W naszym otoczeniu można spotkać coraz więcej osób, które borykają się z uzależnieniem i często te osoby decydują się na leczenie w ośrodku terapii Forest warto zastanowić się też nad pójściem na terapię rodzinną, aby wszyscy członkowie rodziny mogli się uporać z problemami. Są tam wykwalifikowani psychoterapeuci, którzy zawsze służą pomocą
Awatar użytkownika
lilla
Posty: 125
Rejestracja: 14 cze 2019, 18:11

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: lilla »

Niestety w wielu związkach pojawiają się problemy. Najlepszym rozwiązaniem moze być szczera rozmowa. Często coś się psuje przez brak seksu lub rutynę. Dlatego moim zdaniem warto urozmaicać swoje życie seksualne np z pomocą gadżetów erotycznych - https://erotic-med.pl/ To nic wstydliwego a może okazać się pomocne.
Awatar użytkownika
Kropeczka
Posty: 44
Rejestracja: 26 wrz 2019, 9:11

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: Kropeczka »

No facet czasem moze nie moc stanac na ekhm wysokosci zadania:) No ale na szczescie sa ku temu takze leki. Tak, leki jak np maxon active, ktory naprawde dziala. Wiem, widze, to sama po moim M. :))) I nie dosc, ze moze dluzej to jeszcze moze kilka razy pod rzad....wiec na sex po zazyciu maxona - trzeba sie przygotowac i trzeba miec na to po prostu czas...:)
Awatar użytkownika
menilia
Posty: 125
Rejestracja: 14 maja 2019, 13:34

Re: Problemy z narzeczonym...

Post autor: menilia »

chyba wszystkie mozliwe problemy malzenskie przerobilam... bylo mega zle, myslalam o rozwodzie ale pewnego dnia zapalila mi sie taka lampka w glowie i postanowilam o to malzenstwo walczyc ( tym bardziej, ze byly tez checi z drugiej strony). zglosilam sie na terapie do psychoterapuety z poradni Rymkiewicz System z Wroclawia ( ale prowadza tez spotkania online(. najpierw sama, potem w towarzystwie meza. spotkalam sie z bardzo wyrozumialym podejsciem, zero oceniania mnie czy meza za to racjonalne i takie chlodne podejscie do tematu, udalo sie chociaz ciagle nad soba i tym zwiazkiem pracujemy. wszystko sie da :)
ODPOWIEDZ