Mleko początkowe

Związki, dzieci, rodzina, dom. Blaski i cienie życia rodzinnego.
Awatar użytkownika
carmel
Posty: 105
Rejestracja: 15 mar 2019, 11:00

Mleko początkowe

Post autor: carmel »

Nie każda Mama karmi piersią i nie każda Mama podaje tylko swoje mleko swojemu dziecku. Jest również taka opcja, jak mleko modyfikowane. Na tej stronie znajdziecie informacje o mleku, które dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
Awatar użytkownika
joanna
Posty: 62
Rejestracja: 08 sty 2019, 18:14

Re: Mleko początkowe

Post autor: joanna »

Z firmy Bebilon może być mleko Bebilon Profutura, które zawiera mieszankę prebiotyków lub Bebilon Nenatal Premium z Pronutrą dla dzieci przedwcześnie urodzonych z niską masą urodzeniową. Wśród produktów Bebilon można znaleźć mleko i rozwiązanie każdego problemu: alergii czy nietolerancji, mają bogatą ofertę. Warto zajrzeć do którejś z aptek stacjonarnych DOZ, gdzie farmaceuta z pewnością doradzi a ceny są zaskakująco konkurencyjne.
Awatar użytkownika
Zdzisiek78
Posty: 762
Rejestracja: 19 lip 2019, 9:50

Re: Mleko początkowe

Post autor: Zdzisiek78 »

Witam,wiem,ze mleko matki jest najzdrowsze,jenak moja siostra od miesiaca nie ma pokarmu,dlatego zastanawiamy sie z mama nad doradzeniem jej mleka modyfikowanego. Jakie dobrac do pierwszej fazy zycia dziecka? https://www.nowafarmacja.pl/blog/jakie- ... -noworodka Zastanawialysmy sie nad tym,jednak nie wiemy jakie wytyczne powinnysmy miec.
Awatar użytkownika
trista
Posty: 217
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:49

Re: Mleko początkowe

Post autor: trista »

Rzeczywiście nie każda matka ma możliwość karmić piersią, ale to nie problem bo jest dostępne mleko modyfikowane już od urodzenia, np. Humana . Dostarcza do młodego organizmu wszystkie niezbędne składniki i maluszki zdrowo się chowają, nawet jeśli nie jest to pokarm matki
Awatar użytkownika
swchayo
Posty: 34
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:07

Re: Mleko początkowe

Post autor: swchayo »

Sprawdzę to w wolnej chwili. Jestem ciekawy jak to się ma w rzeczywistości.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
Awatar użytkownika
cabika
Posty: 86
Rejestracja: 28 lip 2019, 22:10

Re: Mleko początkowe

Post autor: cabika »

bebilon ma bardzo dobre mleka i jest ich kilka rodzajów w zależności od potrzeb maluszka np. AR jest dla dzieci ulewających. Stacjonanie w przystępnych cenach mają w aptekach DOZ
Awatar użytkownika
renia
Posty: 310
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:59

Re: Mleko początkowe

Post autor: renia »

Hmm... a nie lepiej odciągać mleko i podawać je, kiedy nie ma nas w domu? Myślę, że jest to lepsze i tańsze rozwiązanie niż kupowanie sztucznego mleka. Pomyślcie o tym. Samo odciąganie nie jest zbytnio skomplikowane. Samo przechowywanie jest opisane tutaj https://www.philips.pl/c-e/blog/matka-i ... karmu.html . Można się tam wiele dowiedzieć na ten temat. Rozważcie koniecznie takie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Szachownica
Posty: 10
Rejestracja: 29 lis 2019, 13:25

Re: Mleko początkowe

Post autor: Szachownica »

My podajemy mleko Bebilon Comfort1 dobre mleko łagodne i mysle że smaczne, mnie spmakuje syn zajada no przede wszystkim nie płacze już tak jak wcześniej spokojny jest i zadowolony
Awatar użytkownika
Grucha94
Posty: 126
Rejestracja: 23 paź 2019, 19:09

Re: Mleko początkowe

Post autor: Grucha94 »

Oczywiście, że tak. To bardzo ważna kwestia. Właśnie dlatego powinniści ebyć przygotowani na różne ewentualności. Na pewno warto przekonać się, jakie mleko dla noworodka opinie ma najlepsze. To może być czymś, co pozwoli Wam jeszcze lepiej poradzić sobie z wychowaniem malucha, sami sprawdźcie.
Awatar użytkownika
pomelo
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:55

Re: Mleko początkowe

Post autor: pomelo »

Ja na ogół jak robię wyprawkę to zamawiam mleko modyfikowane z https://www.bee.pl/11271-mleko-modyfikowane. Sama nie mam dzieci więc nie potrzebowałam nigdy takiego mleko ale taki prezent dawany w wyprawkach jest bardzo ważny. Nigdy nie wiadomo kiedy takie mleko się przyda.
Ogórka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Ogórka »

Ja w sumie od początku karmiłam mlekiem Bebilon, moje dziecko dobrze je tolerowało.
żwirek

Re: Mleko początkowe

Post autor: żwirek »

U nas najlepiej sprawdziło się mleko modyfikowane Hipp. Zanim do niego doszliśmy po drodze były trzy inne mleka mm. Synek źle się po nich czuł i miał wysypkę. Dopiero w szpitalu lekarz podpowiedział nam żebyśmy spróbowali z Hipp.
ludźka

Re: Mleko początkowe

Post autor: ludźka »

Bebilon w fajnych cenach jest w dozach, swojej córci kupowałam wersję AR, zapłaciłam 29 zł z groszami. Wolę kupować stacjonarnie niż się stresować że paczka nie dojdzie.
Ryśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Ryśka »

A widziałam właśnie w doz Bebilon, że jest w dobrej cenie, moje dziecko dobrze je toleruje.
Kaśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Kaśka »

Wybór mleka jest naprawdę spory, wybór był dla mnie trudny, ale ostatecznie po przeczytaniu wielu komentarzy i opinii zdecydowałam się na NAN Optipro HA 1 https://dzieckoimy.pl/nan-ha-1-mleko-hi ... -400g.html . Jest to mleko hipoalergiczne i bezglutenowe, no i może w pełni zastąpić mleko matki. Ja jestem z niego zadowolona, córka też chętnie je, także to mleko mogę Ci polecić.
Gruśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Gruśka »

Zgadzam się wybór mleka to trudny wybór, też długo szukaliśmy odpowiedniego, ale położna poleciła nam właśnie Bebilon, kupiłam w dozie i to był strzał w 10!
rożka

Re: Mleko początkowe

Post autor: rożka »

Dużo płacisz za mleko Bebilon stacjonarnie w DOZ? zastanawiam się czy warto kupować stacjonarnie bo zazwyczaj zamawiam online.
Róża90

Re: Mleko początkowe

Post autor: Róża90 »

A korzystacie z tych mlek bez laktozy jak na przykład https://www.gdziepolek.pl/produkty/5146 ... ynu/apteki ? Zastanawiam się jeszcze czy warto je kupić. U nas są ostatnio coraz częściej biegunki... macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Mózka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Mózka »

Chyba tylko rodzice zdają sobie sprawę jaka to trudna decyzja. Ja szukam, czytam, sprawdzam ale i tak do końca nie wiem. Sporo dała mi lektura https://dzieciowo.pl/mleko-modyfikowane ... ecydujesz/ ale może coś jeszcze podpowiecie?
Aśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Aśka »

Róża90 pisze: ↑28 sty 2021, 12:34 A korzystacie z tych mlek bez laktozy jak na przykład https://www.gdziepolek.pl/produkty/5146 ... ynu/apteki ? Zastanawiam się jeszcze czy warto je kupić. U nas są ostatnio coraz częściej biegunki... macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Zmień mleko biegunki czy zaparcia sa od niewlasciwie dobranego mleka. U nas bylo odwrotnie synek mial zaparcia i kolki ;/
Kiśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Kiśka »

rożka pisze: ↑01 sty 2021, 11:35 Dużo płacisz za mleko Bebilon stacjonarnie w DOZ? zastanawiam się czy warto kupować stacjonarnie bo zazwyczaj zamawiam online.
Stacjonarnie jest w lepszej cenie, ja zawsze kupuję stacjonarnie, mam doz po nosem więc nie ma co zamawiać. U nas właśnie też Bebilon najlepiej się sprawdza więc tylko takie już kupuję.
różka

Re: Mleko początkowe

Post autor: różka »

Kiśka pisze: ↑27 lut 2021, 23:38
rożka pisze: ↑01 sty 2021, 11:35 Dużo płacisz za mleko Bebilon stacjonarnie w DOZ? zastanawiam się czy warto kupować stacjonarnie bo zazwyczaj zamawiam online.
Stacjonarnie jest w lepszej cenie, ja zawsze kupuję stacjonarnie, mam doz po nosem więc nie ma co zamawiać. U nas właśnie też Bebilon najlepiej się sprawdza więc tylko takie już kupuję.
W takim razie musze pójść do pobliskiego doz i zapytać o Bebilon.
Łanika

Re: Mleko początkowe

Post autor: Łanika »

różka pisze: ↑28 lut 2021, 12:35
Kiśka pisze: ↑27 lut 2021, 23:38
rożka pisze: ↑01 sty 2021, 11:35 Dużo płacisz za mleko Bebilon stacjonarnie w DOZ? zastanawiam się czy warto kupować stacjonarnie bo zazwyczaj zamawiam online.
Stacjonarnie jest w lepszej cenie, ja zawsze kupuję stacjonarnie, mam doz po nosem więc nie ma co zamawiać. U nas właśnie też Bebilon najlepiej się sprawdza więc tylko takie już kupuję.
W takim razie musze pójść do pobliskiego doz i zapytać o Bebilon.
Ja żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tym, że w DOZie Bebilon jest w tak dobrej cenie, kurczę, jakby podliczyc te wszystkie koszty przesyłki, które wydawałam wcześniej, mogłabym naprawdę sporo zaoszczędzić.
magaę

Re: Mleko początkowe

Post autor: magaę »

Dzień dobry, jestem studentką psychologii i prowadzę badania na temat istnienia instynktu macierzyńskiego. Zachęcam do udziału wszystkie kobiety a szczególnie te, które posiadają aktualne wyniki estradiolu i testosteronu 😉 Dziękuję za pomoc!
https://docs.google.com/forms/d/1wjGVbt ... ested=true
Jednorożec

Re: Mleko początkowe

Post autor: Jednorożec »

Łanika pisze: ↑28 lut 2021, 22:33
różka pisze: ↑28 lut 2021, 12:35
Kiśka pisze: ↑27 lut 2021, 23:38

Stacjonarnie jest w lepszej cenie, ja zawsze kupuję stacjonarnie, mam doz po nosem więc nie ma co zamawiać. U nas właśnie też Bebilon najlepiej się sprawdza więc tylko takie już kupuję.
W takim razie musze pójść do pobliskiego doz i zapytać o Bebilon.
Ja żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tym, że w DOZie Bebilon jest w tak dobrej cenie, kurczę, jakby podliczyc te wszystkie koszty przesyłki, które wydawałam wcześniej, mogłabym naprawdę sporo zaoszczędzić.
Dokładnie, też kiedyś zamawiałam a teraz tylko w DOZie kupuję bo tak najbardziej się opłaca, poza tym doz mam pod nosem.
Anuśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Anuśka »

carmel pisze: ↑29 mar 2019, 23:59 Nie każda Mama karmi piersią i nie każda Mama podaje tylko swoje mleko swojemu dziecku. Jest również taka opcja, jak mleko modyfikowane. Na tej stronie znajdziecie informacje o mleku, które dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
Swojemu maluchowi kupuję mleko Hipp, ma wszystkie potrzebne certyfikaty i wiem, że jest bezpieczne i odpowiednie dla mojego malucha, dziecko nie jest głodne, rośnie zdrowo.
jaćka

Re: Mleko początkowe

Post autor: jaćka »

Jednorożec pisze: ↑13 mar 2021, 22:10
Łanika pisze: ↑28 lut 2021, 22:33
różka pisze: ↑28 lut 2021, 12:35

W takim razie musze pójść do pobliskiego doz i zapytać o Bebilon.
Ja żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tym, że w DOZie Bebilon jest w tak dobrej cenie, kurczę, jakby podliczyc te wszystkie koszty przesyłki, które wydawałam wcześniej, mogłabym naprawdę sporo zaoszczędzić.
Dokładnie, też kiedyś zamawiałam a teraz tylko w DOZie kupuję bo tak najbardziej się opłaca, poza tym doz mam pod nosem.
Zrobiłam też zapasy Bebilonu w Doz choć mam nadzieję, że ta cena zostanie u nich na dłużej bo jeszcze chwilę dziecko mlekiem będę karmić.
juśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: juśka »

A ja mam takie pytanie do mam czy faktycznie szumiś z kołysankami szary jest to produkt, który pomógł przy usypianiu dziecka?
Nie jest on jakoś super drogi ale po prostu nie wiem czy faktycznie działa, będę zatem wdzięczna za wszelakie informacje dotyczącej tej zabawki.
uśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: uśka »

Anuśka pisze: ↑26 mar 2021, 23:29
carmel pisze: ↑29 mar 2019, 23:59 Nie każda Mama karmi piersią i nie każda Mama podaje tylko swoje mleko swojemu dziecku. Jest również taka opcja, jak mleko modyfikowane. Na tej stronie znajdziecie informacje o mleku, które dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
Swojemu maluchowi kupuję mleko Hipp, ma wszystkie potrzebne certyfikaty i wiem, że jest bezpieczne i odpowiednie dla mojego malucha, dziecko nie jest głodne, rośnie zdrowo.
Kupiłam ostatnio Hipp i jestem pozytywnie zaskoczona, mała zjadła wszystko, widać, że mleko jest idealnie dopasowane do dziecka.
Gośka

Re: Mleko początkowe

Post autor: Gośka »

Praktycznie od pierwszych dni życia podaję mleko modyfikowane humana mojej córci. Ostatnio zaczęłam zamawiać je ze strony https://zakupymam.pl/ , bo mają dobre ceny i można kupić również multipaki, które wychodzą jeszcze taniej :) Malutka rośnie po nim jak na drożdżach.
jeżynka

Re: Mleko początkowe

Post autor: jeżynka »

carmel pisze: ↑29 mar 2019, 23:59 Nie każda Mama karmi piersią i nie każda Mama podaje tylko swoje mleko swojemu dziecku. Jest również taka opcja, jak mleko modyfikowane. Na tej stronie znajdziecie informacje o mleku, które dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
Jak dla nas Bebilon najlepszy, dziecko po nim nie ma problemów z brzuszkiem, tez kupuję w dozie w sumie tam jest najtaniej.
kłuśka

Re: Mleko początkowe

Post autor: kłuśka »

jeżynka pisze: ↑02 maja 2021, 18:38
carmel pisze: ↑29 mar 2019, 23:59 Nie każda Mama karmi piersią i nie każda Mama podaje tylko swoje mleko swojemu dziecku. Jest również taka opcja, jak mleko modyfikowane. Na tej stronie znajdziecie informacje o mleku, które dostarcza wszystkich niezbędnych składników.
Jak dla nas Bebilon najlepszy, dziecko po nim nie ma problemów z brzuszkiem, tez kupuję w dozie w sumie tam jest najtaniej.
Jest jeszcze ta promocja na Bebilon w doz?
ODPOWIEDZ