Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Wierzenia, problemy natury moralnej i etycznej.
Awatar użytkownika
keiria92
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2020, 12:16

Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: keiria92 »

Cześć! Słyszałam, że w niektórych przypadkach można unieważnić ślub kościelny. Czy ktoś z was miał taką sytuację?
Awatar użytkownika
Hadriana
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2019, 17:49

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: Hadriana »

U mnie doszło do unieważnienia z winy eksmęża, który zataił przede mną swoją chorobę. Bardzo pomogli mi adwokaci kościelni z https://www.adwokatkoscielny.pl/. To profesjonalny zespół, który dobrze zna się na prawie kościelnym.
Awatar użytkownika
namiot
Posty: 22
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:35

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: namiot »

Myślę, że wszystko da się załatwić mając u boku dobrego prawnika. Ciekawą ofertę znalazłam tu: https://poznanrozwod.pl/. Moim zdaniem nikt z nas nie ma takiej wiedzy w tematyce prawa i rozwodów jak dobry adwokat. Musimy poznać swoje prawa i wiedzieć jak się bronić w sądzie. Moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą.
Awatar użytkownika
okapi
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2020, 12:34

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: okapi »

To jest bardzo ciężki temat, rodzice mojej dobrej przyjaciółki próbowali unieważnić i trwało to latami :/ niestety kuria nie była zbyt pomocna, ogólnie duchowni nie są za anulowaniem bo to trzeba mieć bardzo sprecyzowany powód i najlepiej żeby były na to dowody jeszcze, gorzej właśnie jest z tym w przypadku gdy ma się dzieci
Awatar użytkownika
akwamaryna
Posty: 15
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:47

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: akwamaryna »

keiria92 pisze: ↑04 kwie 2020, 3:02 Cześć! Słyszałam, że w niektórych przypadkach można unieważnić ślub kościelny. Czy ktoś z was miał taką sytuację?
Wystarczy spjrzec na Jacka kurskiego zeby wiedziec co i jak.
Awatar użytkownika
rybka.akwariowa
Posty: 16
Rejestracja: 01 lip 2020, 13:14

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: rybka.akwariowa »

Z tego co wiem to mozna go uniewaznic np. z powodow psychicznych czy cos.
Awatar użytkownika
mizia
Posty: 69
Rejestracja: 28 maja 2019, 17:35

Re: Ślub kościelny - możliwy rozwód?

Post autor: mizia »

No jest coś takiego jak unieważnienie małżeństwa kościelnego, ale po co zaraz zakładać takie rzeczy ? Przecież są różne sytuacje, a nie ma po co w ogóle iść w rozwód, można próbować naprawiać. Przejrzyjcie sobie wspólne zdjęcia ze ślubu, podejrzewam, że każda fotografia ślubna Częstochowa zrobi na was wrażenie. Przemyślcie wszystko.
ODPOWIEDZ