Uzależnienie

Kłopoty, problemy, porady, opinie.
Misia

Uzależnienie

Post autor: Misia »

Moja kuzynka po rozwodzie stoczyła się prawie na dno. Jak zaczęła sięgać po alkohol to teraz już nie umie się z niego wyzwolić. Twierdzi, że chce w wyjść z nałogu dla dzieci, ale jej nie wychodzi. Chyba namówię ją do leczenia w ośrodku terapii uzależnień Forest. To bardzo przyjazne miejsce dla osób uzależnionych, a psychoterapeuci dają z siebie wszystko aby im pomóc.
Awatar użytkownika
adienka9
Posty: 239
Rejestracja: 02 paź 2019, 8:49

Re: Uzależnienie

Post autor: adienka9 »

To są dość spore problemy niestety... W przypadkach uzależnien bardzo potrzebne jest właśnie to, aby zainwestować w odpowiedni ośrodek, na przykład detoks alkoholowy https://medox.org.pl/detoksykacja-alkoholowa/ Takich ośrodków powstaje teraz coraz więcej i bardzo dobrze. Ludzie mają większą świadomość że trzeba pomagać w takich sytuacjach.
Jędrzej

Re: Uzależnienie

Post autor: Jędrzej »

W takiej sytuacji najważniejsze, aby jak najszybciej zacząć leczenie. Alkohol jest silnie trującą substancją i sieje spustoszenie w naszym organizmie. Niezwykle istotne jest również wsparcie bliskich. Polecam poczytać o wszywce alkoholowej na https://esperalgdansk.com/esperal-tczew ... d-gdanski/. Esperal jest lekiem, który w swoim składzie ma substancję czynną o nazwie Disulfiram. Jego skuteczność opiera się na wspieraniu silnej woli Pacjenta oraz jego zdolności do samodyscypliny i samokontroli,
Wityńska

Re: Uzależnienie

Post autor: Wityńska »

Uzależnienia to niestety ciężki temat i jeszcze bardziej niestety ale dotyka coraz młodsze osoby. Jeśli rodzice coś podejrzewają to warto zrobić dzieciom narkotesty - https://alkomaty.net.pl/32-narkotesty Lepiej żeby młodzież była obrażona przez tydzień, niż coś zlekceważyć. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Rubikon
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2019, 17:44

Re: Uzależnienie

Post autor: Rubikon »

To bardzo trudna sytuacja, gdy ktoś z bliskiej rodziny zaczyna nadużywać jakichś środków. Alkohol jest jednym z nich i chyba najbardziej popularny. Wtedy pozostaje poszukać jakiejś sprawdzonej i najlepiej poleconej poradni. Myślę, że warto zgłosić się do prywatnego ośrodka terapii uzależnień Nefo.
figaró

Re: Uzależnienie

Post autor: figaró »

Z uzależnieniem od alkoholu udało mi się wygrać a myślałam, iż jest to batalia nie do wygrania - nic bardziej mylnego. Oferta https://psycholog-opole-maslankowska.pl ... zaleznien/ okazała się dla mnie ratunkiem pod tym względem. Jak widać, wszystko jest możliwe.
daruśka

Re: Uzależnienie

Post autor: daruśka »

Ośrodkow w kraju jest wiele dlatego warto poznać opinie o każdym z nich. Mój mąż był w Wiśle w Ośrodku leczenia uzależnień Tratwa sama nie mogłam mu już pomóc z alkoholizmem staczał się a jak po raz kolejny stracił pracę powiedziałam dość umieściłam go w Tratwie i uważam ze to był dobry pomysł bo to świetny ośrodek.
baśka

Re: Uzależnienie

Post autor: baśka »

Niestety coraz więcej osób w takich trudnych momentach sięga po alkohol. Spróbuj porozmawiać z kuzynką i przekonać ją na leczenie. Pomoc specjalistów będzie niezbędna. Ponadto, myślę, że warto także zaproponować jej detoks alkoholowy w Gdańsku. Po takim okresie picia, jej organizm na pewno jest mocno wycieńczony. Kroplówki postawią ją na nogi i być może wtedy stanie się bardziej zdeterminowana do leczenia.
żaba

Re: Uzależnienie

Post autor: żaba »

Jeżeli chodzi o detoks alkoholowy czy narkotykowy, to jeśli potrzebowalibyście odpowiedniej usługi w tej kwestii, to koniecznie sprawdźcie sobie ofertę tej placówki: Ośrodek Krajna, gdzie znajdziecie naprawdę fachowe usługi związane z detoksykacją. Moim zdaniem warto spróbować i sprawdzić ichniejszą ofertę.
CelinaŚ

Re: Uzależnienie

Post autor: CelinaŚ »

Ja byłam uzależniona od środków przeciwbólowych i powiem wam, że to jest równie niebezpieczne jak uzależnienie od alkoholu czy narkotyków. Po wypadku samochodowym miałam przesunięte dwa kręgi, które powodowały, że miałam okropne bóle kręgosłupa.... czasem to było aż nie do wytrzymania. Dostawałam od lekarza silne leki przeciwbólowe, chodziłam na rehabilitację i było dobrze ale leki musiałam mieć. Czasem już nie wiedziałam czy mnie ten kręgosłup boli czy tylko mi się to zdawało ale tabletki musiałam wziąć. Finał był taki, że wpadałam w szał jak niemiałam leków...Szukałam alternatywy i nawet doszło do tego, że zaczęłam kupować syropy w aptece bez recepty. Dobrze, że moja przyjaciółka pomogła mi w problemie i załatwiła ośrodek leczenia dla osób uzależnionych od leków https://terapiawenus.pl/lekomania/.
Awatar użytkownika
firt
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2020, 9:26

Re: Uzależnienie

Post autor: firt »

Znam to, sama jestem alkoholikiem i kilka niefortunnych zdarzeń w moim zżyciu doprowadziło do tego, że się nią stałam. Kiedyś nie tykałam alkoholu, ale później zaczęło się od lampki wina do kolacji, a skończyło na kilku butelkach wieczorem i butelce rano, przed pracą, na dobry początek dnia. Byłam alkoholikiem, którego nikt nie podejrzewał o picie, nie robiłam błędów w pracy, nikt nie wiedział. Na szczęście zmusiłam się do leczenia. Na jednym trzeźwym poranku zapisałam się do Ośrodka Terapii Uzależnień "Trzeźwość" https://osrodektrzezwosc.pl/uzaleznieni ... koholizmu/ w Łomży. Tam otrzymałam profesjonalną pomoc. Miałam odtrucie alkoholowe, miałam sesje terapeutyczne, które wyciągnęły mnie z dna.
AnkaŚ234

Re: Uzależnienie

Post autor: AnkaŚ234 »

Oj.... temat uzależnień to bardzo poważny temat i warto trzymać rękę na pulsie , żeby przez przypadek nie wpakować się w jakieś uzależnienie. Niestety mojej mamię nie udało się tego uniknąć i po śmierci swojej mamy całkowicie się załamała i poszła w alkohol. Ta historia trwała ponad 5 lat i powiem wam, że nie tylko mama cierpiała ale ja i moja siostra, która była wtedy mała.... Dobrze, że nasza ciotka, która można powiedzieć, że jest przy kasie wzięła się za naszą mamę i opłaciła jej pobyt w ośrodku uzależnień. Na początku nie chciała iść ale czarę goryczy przelał fakt, że młodsza siostra zaczęła się swojej własnej mamy bać....Mama była w ośrodku Droga do Domu https://drogadodomu.info/osrodek-terapii-uzaleznien/ i bardzo jej tam pomogli i nie piję i wiem, że do tej pory widzę, że się tego wstydzi.
ODPOWIEDZ