Kamper na własność czy z wypożyczalni

Samo życie, czyli dom, praca, rodzina, związki. Pomysły, rady, rozmowy.
Awatar użytkownika
warne
Posty: 80
Rejestracja: 19 lut 2020, 13:35

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: warne »

Tez się nad tym zastanawialiśmy i jednak póki co wynajmujemy. Mamy już sprawdzoną firmę, s której zawsze wynajmujemy - Spider Camper z Krakowa http://spidercamper.pl/wynajem. Oni mają bardzo fajna ofertę, ich kampery są idealne do podróżowania, mają korzystne ceny, Zdecydowanie ich polecam.
Awatar użytkownika
Mariola_19r
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze 2020, 19:02

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: Mariola_19r »

To tak jakby zapytać czy lepiej kupić czy wynajmować dom :) Trzeba przemyśleć kilka kwestii i odpowiedzieć sobie na kilka pytań, a mianowicie - jak często będziemy jeździć? ile mamy dostępnych funduszy? czy będziemy jeździć jedną rodziną czy dwoma (większy kamper)? I dopiero wtedy warto rozważyć zakup albo wynajem :) Ja osobiście preferuje wynajem campera bo podróżuję raptem raz w roku, czasami dwa, więc na własność mi się po prostu nie opłaca go kupować. Opłaty za ubezpieczenie itd przewyższyłyby wartość samochodu, a jeszcze trzeba go serwisować. Także jeśli ktoś podróżuje mało tak jak ja to zdecydowanie lepszym wyjściem jest wypożyczanie kampera.
Awatar użytkownika
Heidi
Posty: 12
Rejestracja: 11 sie 2020, 11:48

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: Heidi »

jak duzo jezdzisz to lepiej na wlasnosc, jak jezdzisz raz na rok to wynajem.
Awatar użytkownika
powabna
Posty: 185
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:00

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: powabna »

Chyba ogólnie zakup takiego samochodu wiąże się z dość poważną kwotą a niestety nie wiem jak wygląda wypożyczenie takiego samochodu. Myślę, że najlepiej jest usiąść i to wszystko dokładnie przeliczyć. Ja również czytałem na stronie https://kioskpolis.pl/jak-zniesc-wspolw ... samochodu/ o tym jak można znieść współwłasność samochodu i jest to dość ważna kwestia.
Awatar użytkownika
duchovna
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2020, 12:15

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: duchovna »

Heidi pisze: ↑11 sie 2020, 12:24 jak duzo jezdzisz to lepiej na wlasnosc, jak jezdzisz raz na rok to wynajem.
Tez mi sie tak wydaje, wszystko zalezy od warunkow i potrzeb autora.
Awatar użytkownika
intereska
Posty: 33
Rejestracja: 05 paź 2019, 16:15

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: intereska »

Tak naprawdę jak się jest mobilnym to można spokojnie sobie podróżować. Jeśli jednak np przytrafi nam sie problem z autem to co wtedy? Na szczęście Wypożyczalnia samochodów Kraków to teraz popularna usługa, a np firma comfortcar nie wymaga wpłaty kaucji co nawet w nagłym zapotrzebowaniu auta bywało problemem :)
Awatar użytkownika
ewa779
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2020, 16:40

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: ewa779 »

My zawsze wypożyczamy takiego KamperoVana https://www.motorhome.pl/oferta/volkswa ... california o wiele taniej. standard bardzo dobry, klimatyzacja, łózka wygodne. W środku wszystko co potrzeba.
Daniel Dęb

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: Daniel Dęb »

Witam wszystkich,
Bardzo polecam wynajem samochodów , furgonetek a minibusów w Krakowie. Mają też rowery do wynajęcia.
ośka

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: ośka »

Jako że urlop mam co najwyżej raz w roku bardziej opłaca mi się wypożyczyć kampera. Miałam już okazję i powiem Wam, że wraz z dwojgiem przyjaciół w ciągu tygodnia zwiedziliśmy kawał Polski. Super sprawa:) Chciałabym dam Wam jednak praktyczną poradę. Otóż dobrze jest zdecydować się na wynajem kampera nieco przed szczytem sezonu lub po, a to dlatego że ceny są wówczas niższe. Zwracajcie również uwagę, czy nie są pobierane jakeś nieprzewidziane opłaty i czy dana firma wyznacza limit kilometrów.
Awatar użytkownika
Iwona32
Posty: 70
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:56

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: Iwona32 »

A myśleliście o kapsułach mieszkalnych pickup camper? Mega fajne moim zdaniem rozwiązanie. To kapsuły montowane na samochodach typu pick up. Są wygodne i funkcjonalne. Dostępne w różnych wersjach. Auto nie traci offroadowych właściwości, a my zyskujemy miejsce do spania i wypoczynku. Tu https://azar4.de/ jest firma, która specjalizuje się w ich montażu. Świetna alternatywa dla tradycyjnego kampera.
Awatar użytkownika
powabna
Posty: 185
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:00

Re: Kamper na własność czy z wypożyczalni

Post autor: powabna »

Ogólnie jeśli chodzi o wypożyczenia takich samochodów jak kamper to ja niestety ale jeszcze nigdy nie miałam potrzeby aby właśnie takie auto było mi potrzebne. Bardziej jakiś czas temu zależało mi na wynajmie samochodu dostawczego, gdyż miałam sytuację, że musiałam przewieźć kilka ponadgabarytowych rzeczy. Bardzo fajnie, że na stronie https://www.proxima.waw.pl/ udało mi się bez najmniejszego problemu właśnie znaleźć takie budy dostawcze, które od razu spełniały moje wymagania..
ODPOWIEDZ