jaki kurier

Samo życie, czyli dom, praca, rodzina, związki. Pomysły, rady, rozmowy.
Awatar użytkownika
trista
Posty: 217
Rejestracja: 11 mar 2019, 11:49

jaki kurier

Post autor: trista »

Korzystacie czasem z usług kurierów? Jak tak to jaką firmę wybieracie? Szukam kogoś sprawdzonego
Awatar użytkownika
mahala
Posty: 140
Rejestracja: 15 lip 2019, 16:59

Re: jaki kurier

Post autor: mahala »

Nie miałam okazji od dłuższego czasu niczego nadawać, jednak zawsze najlepiej było robić to za pośrednictwem brokera kurierskiego. To zawsze tani kurier krajowy . I aby nadać paczkę wystarczy wejść na stronę, wpisać wymiary, opłacić, wydrukować list przewozowy i czekasz na odbiór kuriera. Nawet z domu nie trzeba wychodzić :)
Awatar użytkownika
pomelo
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwie 2019, 14:55

Re: jaki kurier

Post autor: pomelo »

Ja się przyłącze do pytania i zapytam jak wysłać paczkę kurierem DHL - chcę konkretnie nim bo słyszałam że najszybciej dowozi paczki. Tylko którą metodę wybrać, brokera, infolinię, punkt nadania? Gdzie będzie najtaniej?
Awatar użytkownika
powabna
Posty: 185
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:00

Re: jaki kurier

Post autor: powabna »

Ja już wielokrotnie wysyłałam rożne rzeczy przy pomocy kuriera i nigdy nie miałam problemów z tym aby wybrać tą odpowiednią firmę. Jestem także zdania, że niedługo będę musiała wysłać swoją pierwszą paczkę za pobraniem. Fajnie cały proces został wytłumaczony na stronie https://www.sendit.pl/blog/w-jaki-sposo ... la-klienta i jestem zdania, ze zrobię to bez większego problemu.
Awatar użytkownika
Velma
Posty: 15
Rejestracja: 16 lip 2020, 10:01

Re: jaki kurier

Post autor: Velma »

Na pewno nie polecam DHL, przyjezdzaja jak chca i jak cie nie ma to musisz potem dygac do magazynu na drugim koncu miasta.
Awatar użytkownika
melka92
Posty: 341
Rejestracja: 04 kwie 2019, 14:04

Re: jaki kurier

Post autor: melka92 »

W przypadku naszej firmy to raczej kurier nie pomoże, ponieważ chcemy zorganizować transport morski . Pracuję w firmie produkcyjnej i zarząd zadecydował o dystrybucji produktów na rynek zagraniczny. Jestem ciekawa, jak to wszystko będzie sie odbywało. Chcemy podjąć współpracę z https://pfc24.pl/fracht-morski/
Awatar użytkownika
debra
Posty: 178
Rejestracja: 30 mar 2019, 12:17

Re: jaki kurier

Post autor: debra »

Jeśli chcecie nadać paczkę do Anglii to najlepiej będzie zrobić to tutaj. Nie tylko mają rozsądne ceny ale i prosty sposób umożliwiają nadanie paczki, wycenienie i zamówienie kuriera. Można sprawdzić ile zajmie taka dostawa na Wyspy, za pośrednictwem jakich kurierów nadają, jak spakować paczkę i czego nie można do niej włożyć. Ceny wysyłki takiej paczki są na pewno rozsądne.
jarosław99

Re: jaki kurier

Post autor: jarosław99 »

W jaki sposób kurierem wysyłacie ważne dokumenty razem z paczką w takim razie? Mam do nadania kilka paczek z dokumentami i nie wiem sam jak je odpowiednio zapakować. Włożenie do paczki wydaje mi się nieco nie rozsądne...Z tego co czytam w sieci to stosuje się do tego celu specjalne przylgi. One są na tyle wytrzymałe i mocne, że nie ma możliwości aby dokumenty dołączone do paczki zaginęły czy uległy uszkodzeniu. Ale przyznaję, że jeszcze w ten sposób sam nic nie nadawałem, muszę koniecznie dopytać u kuriera.
Żytka

Re: jaki kurier

Post autor: Żytka »

Wiesz co...dokumenty wkładam w taką specjalną kopertę bąbelkową stąd https://przeprowadzkisklep.pl/ i dołączam ją do kartonu z produktem. Nie zapomnij tylko o folii bąbelkowej. Bez niej jest spore prawdopodobieństwo że produkt nie dotrze w stanie idealnym do odbiorcy
ODPOWIEDZ