Mięśnie kegla odpowiedzialne są za podtrzymywanie narządów jamy brzusznej od dołu. Ćwiczenia mięśni Kegla mają więc ogromne znaczenie w profilaktyce zdrowotnej każdej kobiety. Dobrze wyćwiczone mięśnie dna miednicy odpowiadają także za udane życie seksualne. Dlatego warto ćwiczyć mięśnie Kegla, a my podpowiadamy, jak to robić!
Mięśnie Kegla a współżycie seksualne
Mięśnie dna miednicy mają ogromne znaczenie dla naszego życia seksualnego. Im lepiej wyćwiczone, tym przyjemniejszy seks. Kobieta, która ćwiczy mięśnie Kegla, kontroluje je, jest bardziej świadoma swojego ciała. Ponadto ćwiczenia mięśni Kegla sprawiają, że są one bardziej elastyczne. Dzięki temu partnerzy lepiej czują siebie nawzajem, a kobieta łatwiej osiąga orgazmy, które są intensywniejsze.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Kulki gejszy i inne akcesoria erotyczne w pogotowiu
Mięśnie dna miednicy można ćwiczyć niemal w każdej sytuacji – gotując, oglądając ulubiony serial czy pracując przy komputerze. Wystarczy napiąć mięśnie tak, jakbyśmy chciały powstrzymać oddawanie moczu. Ważne, by przy ćwiczeniach nie wstrzymywać oddechu i nie napinać mięśni brzucha i pośladków.
Ćwiczenia mięśni Kegla mogą być bardzo przyjemne. Wystarczy, że wykorzystasz akcesoria erotyczne, które później mogą urozmaicić grę wstępną. Takimi akcesoriami są kulki gejszy, które polecane są przez położne i ginekologów.
Mogą to być kulki biofeedbackowe, które są nieco lżejsze i polecane szczególnie na początku ćwiczeń mięśni Kegla. W większych, zewnętrznych kulkach umieszczone są mniejsze, które podczas ruchu wywołują drgania. To z kolei prowadzi do automatycznych skurczy mięśni.
Jeśli kontynuujemy ćwiczenia mięśni Kegla, możemy wykorzystać waginalne kulki grawitacyjne. Ciężarki w postaci kulek możemy dobrać do swoich potrzeb i możliwości. Uważać jednak trzeba, by mięśni Kegla nie przetrenować. Grawitacyjne kulki gejszy (inaczej progresywne) chętnie wybierane są przez pary do urozmaicenia gry wstępnej.
Mięśni Kegla a zdrowie – profilaktyka nietrzymania moczu oraz wypadania macicy i pęcherza
Wytrenowane mięśnie Kegla mają także ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jeśli planujemy zajść w ciążę lub już spodziewamy się dziecka, powinnyśmy jeszcze bardziej przykładać się do ćwiczeń. Elastyczne mięśnie Kegla, nad którymi mamy kontrolę, ułatwiają poród. Sumienne treningi mogą uratować nas przed nacinaniem krocza. Mięśnie dna miednicy przyspieszają także powrót do formy po porodzie.
Mięśnie Kegla podtrzymują narządy, w tym macicę i pęcherz. To od sprawności mięśni Kegla zależy czy w przyszłości będziemy borykać się z nietrzymaniem moczu. Dlatego ćwiczenia mięśni dna miednicy zalecają lekarze ginekolodzy i urolodzy, a my znając wszystkie korzyści płynące z wytrenowanych mięśni Kegla, nie powinnyśmy zwlekać z ćwiczeniami ani chwili dłużej.
1 thoughts on “Ćwiczenia mięśni Kegla – dlaczego każda kobieta powinna ćwiczyć mięśnie dna miednicy?”